U11 nabitý víkend

Trénerka M. Bogniarová: “Náročný víkend za nami…Blíži sa koniec sezóny a my sme v závere svojich ligových zápasov. Počas víkendu sme absolvovali dva turnaje (v BB a u nás v T18)  a odohrali 4 náročné zápasy.

Turnaj v Banskej Bystrici:

1.zápas: Slávia ŠKP Banská Bystrica : MBK Ružomberok 62:15 (16:5, 27:8, 4:2, 15:0) Body MBK Ružomberok: Malenková 6, Sliacka 3

2. zápas: MBK Ružomberok: BK MŠK Žiar nad Hronom 12:56 (0:15, 6:10, 4:10, 2:21) Body MBK Ružomberok: Sliacka 6, Švárna 2, Kellerová 2

Turnaj v T18 Ružomberok:

1. zápas: Slávia ŠKP Banská Bystrica : MBK Ružomberok 55:9 (11:3, 16:0, 7:4, 21:2) Body MBK Ružomberok: Kellerová 4, Šestinová, Malenková po 2 b
  2. zápas: BKM Žilina: Slávia ŠKP Banská Bystrica 15:34 (2:6, 0:8, 3:7, 10:13) Body BKM Žilina: Mendelová 8b, Barčiaková 3b, Body  Slávia ŠKP BB Zachenská 6b, Medveďová, Orlová po 4
  3. zápas: MBK Ružomberok: BKM Žilina 19:40 (5:8, 12:5, 2:4, 0:23) Body MBK Ružomberok Kajanová 11, Kellerová 3

V nedeľu sme sa poslednýkrát stretli so súperom z BB. Dievčatá boli odhodlané ako vždy bojovať a ukázať, čo najlepšie výkony. Víťazstvo si pripísala opäť Bystrica, ktorá hrá rýchly basketbal, no napriek tomu sme nevešali hlavy a snažili sa byť aktívne v obrane a bojovať o každú loptu.

Druhý zápas sme hrali proti Žiline. Súper v prevahe výškovej i svojimi hernými skúsenosťami bol pre nás opäť veľkou výzvou. Veľká podpora rodičov z hľadiska, výborná domáca atmosféra, kúsok šťastia a hlavne veľká bojovnosť dievčat prispeli k veľkému prekvapeniu.

Polčas sme viedli výsledkom 17:13. Do tretej tretiny bol zápas nerozhodný, bojovalo sa o každú loptu, o každý kôš. Do štvrtej štvrtiny sme vstupovali s rozdielom jedného koša.

Bohužiaľ ružomberské žabky koncovku v závere nezvládli a zápas nakoniec prehrali. Napriek tomu bol tento zápas pre nás takým malým vítazstvom. Chcem povedať hlavne to, že je obdivuhodné u dievčat, že stále sa tešia na zápasy aj napriek tomu, že vedia, že zhruba o 50 bodov prehrajú. Sú dievčatá, ktoré ťahajú zápasy, a sú dievčatá, ktoré sú mladšie a je nesmierne náročné pre nich v hre sa presadiť. Napriek tomu všetky majú chuť, dúfam, že im to ostane aj naďalej 😉.”

PS: Dievčatá sú si vedomé svojich kladov aj toho, na čom treba ešte popracovať: