Sme v semifinále. A ružomberská vizitka v Košiciach? 17 trojok, 32 bodov Kaľužnej a úspešnosť streľby až 50%

Máme to za sebou. Košice sú už minulosťou, Young Angels nedokázali Ružomberku narobiť vážnejšie problémy, a hlavne v posledných štvrtinách obidvoch stretnutí fyzicky odpadli, a Ruža si tak doma aj u súpera práve vtedy vybudovala rozhodujúci náskok…

Po domácej výhre 89:50 cestovali Ružomberčanky do metropoly východu s jasným cieľom – ukončiť sériu v najkratšom možnom čase, teda už po dvoch zápasoch. Do karát im nehral fakt, že museli nastúpiť nielen bez dlhodobo zranenej Andělovej, ale k dispozícii trénerskému tandemu Suja-Porubčan neboli ani kapitánka Buknová a Jarošová, obe zo zdravotných dôvodov.

Najmä prvá štvrtina bola pomernej vyrovnaná. Domáce Košice viedli 6:5 aj 8:5, no Ruža otočila na 18:10  21:13, potom však znovu nechala súpera priblížiť sa na dva body (21:19). Rozhodujúci krok k výhre urobili Liptáčky predovšetkým v druhej a záverečnej štvrtine. Ich výsledky 27:16 a 28:12 hovoria jasnou rečou, aj preto sa im podarilo zvíťaziť presvedčivo 98:67 a štvrťfinálovú sériu ukončili 2:0 na zápasy.

Za zmienku určite stojí 32 bodov Kaľužnej, ktorá odohrala takmer 27 minút, premenila všetky pokusy za 2 body a pridala aj 5 trojok. Ešte o dve viac a celkovo 23 bodov zaznamenala Urbanová, ako aj Jackovecová, ktorá si pripísala aj 9 doskokov. Ružomberok premenil polovicu svojich streleckých pokusov.

V semifinále bude súperom MBK jednoznačný favorit a víťaz “bystrickej” štvrťfinálovej série medzi UMB a Sláviou Banská Bystrica. Bystrické pumy (Slávia) triumfovala v obidvoch odohraných stretnutiach, a tak práve s týmto tímom si zmeriame sily v sérii, ktorá sa už hrá na 3 víťazstvá. Prvý duel je na programe 3. apríla pod Urpínom.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 67:98 (35:48). Šedivá 30, Mandelíková 14, Plavnická 9, Szmereková a Pelánová po 4, Bohušová a Kaňuchová po 2 – Kaľužná 32 (5 trojok), Jackovecová 23, Urbanová 23 (7 trojok), Štefančová 11, Škvareková 5, Oravcová a Havranová po 2. Štvrtiny: 19:21, 16:27, 20:22, 12:28. TH: 16/15 – 17/11. Trojky: 2-17(!). Diváci: 74. Rozhodovali: Karnay, Životský a Begáni. Úspešnosť streľby: 50% – 50%.