SEZÓNA 2018/2019

KDE HRÁME TENTO VÍKEND

SOBOTA 17.11.2018

 • žiačky
 • o 10:00 a o 11:30
 • ŠH T18 – Plavisko 47, Ružomberok
 • MBK Ružomberok – CBK 2005 Košice

SOBOTA 17.11.2018

 • kadetky – východ
 • o 18:00
 • Lokomotíva – Čermeľská 1 Košice
 • Young Angels U17 Košice – MBK Ružomberok 

NEDEĽA 18.11.2018

 • kadetky – výhod
 • o 08:30
 • Lokomotíva – Čermeľská 1 Košice
 • Young Angels U16 Košice – MBK Ružomberok 

NEDEĽA 18.11.2018

 • 1.liga ženy a juniorky U19
 • o 10:00
 • ZŠ Komenského ul. 587/15, Poprad
 • BAM Poprad – MBK Ružomberok

NEDEĽA 18.11.2018

 • 1.liga ženy a juniorky U19
 • o 17:00
 • ZŠ Komenského ul. 587/15, Poprad
 • BAM Poprad – MBK Ružomberok

STREDA 21.11.2018 preložené zo 16.12.2018

 • kadetky
 • o 16:00
 • ŠH Štítnická Rožňava
 • ŽBK Rožňava  – MBK Ružomberok

ŠTVRTOK 22.11.2018 predohrávka

 • staršie žiačky
 • o 16:00
 • ŠH Koniareň Ružomberok
 • MBK Ružomberok, s.r.o. a  BAM Poprad

UŽ AJ MLADŠIE MINI

MLADŠIE MINI

Sobota 10. novembra 2018 bola dôležitá aj pre naše mladšie mini, ktoré prvýkrát privoňali ku skutočnej súťaži. Dievčatá začali naberať svoje basketbalové skúsenosti len nedávno a tak očakávaný prvý turnaj v Banskej Bystrici bol pre ne poriadnou skúškou. Organizácia turnaja kladie nároky najmä na kondíciu mladých basketbalistiek, nakoľko sa hrajú dva “normálne” zápasy a ešte aj zápasy 3×3.

 1. zápas: BK ŠKP 08 B. Bystrica : MBK Ružomberok (ročník 2008,2009) 34:10  Body MBK  Ružomberok: Petríková L. 6 b., Golisová 2b., Trnovcová V. 1 b., Šušová E. 1 b.,
 2. zápas: MBK Ružomberok : Žilina Závodie    2:52  (36:0) Body MBK  Ružomberok: Golisová N. 2 b.

Hlas trénerky Dagmar Huťkovej: Boli to naše prvé  majstrovské zápasy,na ktoré sa dievčatá veľmi tešili, mali chuť hrať. Odviedli nebojácny, odhodlaný, svoj momentálne maximálny výkon. Zahrali si všetky dievčatá (27). Dnes ale na súperov sme nestačili, kedže dievčatá začali spolu trénovať iba pred mesiacom. Zápasy dodali dievčatám motiváciu k ďalším tréningom a zápasom.

Viac foto zo zápasu ml. mini nájdete TU .

Zostrih z oboch zápasov mladších mini TU.

MLADŠIE ŽIAČKY

Tomáš Klásek vedúci družstva nám napísal:

“V nedeľu sme sa predstavili v Angels aréne, proti miestnym Young Angels Košice – Blue. Očakávali sa od nás povinné víťazstvá, čo sme aj splnili. Oba zápasy boli ale ako cez kopirák, kedže prvé štvrtiny nám nevychádzali úplne podľa predstáv.  Dievčatá to poňali úplne vlažne, bez aktivity a sústredenia, ako by sa nám nemohlo nič stať.

Postupne sme ale potom začali hru kontrolovať, aj keď hlavne v druhom zápase nám súper kládol húževnatý odpor. Spokojnosť, vyhrali sme teda oba zápasy, ale veľké mínus a smola zároveň je zranenie našej kľúčovej hráčky Majky Štefančovej 30 sekúnd pred koncom druhého zápasu.  Liečenie bude chvíľu trvať a počas neho ju ostatné dievčatá t tímu budu musieť v najbližších zápasoch zastúpiť. Majke prajeme skoré uzdravenie sa. 

 1. zápas: Young Angels blue Košice – MBK Ružomberok 20 : 62 (9:28) Body MBK  Ružomberok: Oravcová 12, Krettová10, Michaličková 8,, Štefančová 8, Jarinová 7, Borovská 5, Ďuratná, Drapáčová 4, Tišťanová 3,Guothová 2
 2. zápas: Young Angels blue Košice – MBK Ružomberok 26 : 50 (14:23) Body MBK  Ružomberok: Krettová 16, Štefančová 14  (kvôli „spotvorenému“ zápisu len prvé dve)

Viac FOTO TU , ďakujeme T.Kláskovi

STARŠIE ŽIAČKY

Staršie žiačky testovali svoje sily bez starších posíl.

Foto archív

Tréner Igor Vanko: “Cez víkend sme vycestovali za majstrom z minulej sezóny Trnavou a druhým družstvom v tejto sezóne Sereďou len s mladšími dievčatami. Chceli sme si otestovať výkonnostný rozdiel a ten nám teda riadne ukázal pravú, tvár, hlavne v Trnave. Dievčatám trvalo celý polčas kým sa vedeli vysporiadať s celoplošným zónovým presingom. Strácali sme veľké množstvo lôpt, nedokázali sme sa presadiť proti fyzicky zdatnejším súperkám na doskoku, boli sme pomalí v obrane, problémy nám robilo množstvo clôn. Sem- tam sa nám podarila nejaká pekná akcia, za čo je potrebné dievčatá pochváliť, keďže hrali pod veľkým tlakom a mnohokrát aj so strachom. Bodovo sa výraznejšie vedeli presadiť len Janka Páteková a Saskia Borovská.

Druhý zápas v Seredi bol z našej strany oveľa sebavedomejší, v niektorých pasážach hry sme hrali vyrovnane. Nedokázali sme počas zápasu udržať koncentráciu v obrane, problémy nám robilo zdvojovanie až strojovanie súperovej obrany a znova sme sa nevedeli presadiť na doskoku proti o hlavu vyšším dievčatám, odstavovali sme zle  alebo vôbec. Dievčatá ale treba pochváliť, že sa nezlomili a nezvesili hlavy po výprasku v Trnave a v Seredi bojovali, čo im sily stačili. Bodovo sa pridali aj Sima Sliacka a Nella Kajdová.

 1. sobota 10.11. : BK AŠK Slávia Trnava – MBK Ružomberok 113 : 32 (63:11) Body MBK Ružomberok: Páteková 16, Borovská 8, Sliacka 2, Dubovská 2, Hrabušová 2, Sušienková2
 2. nedeľa 11.11. : BK Lokomotíva Sereď – MBK Ružomberok 80:43 (43:21) Body MBK Ružomberok: Páteková 11, Borovská 11, Kajdová 7, Sliacka 7, Horváthová 2, Dubovská 2, Sušienková 2, Korčáková 1

PRVÁ LIGA + JUNIORKY

Juniorky odohrali dva zápasy proti Prešovu, v oboch bol súper nad ich sily.

Foto archív

 1. zápas: 10.11.2018  MBK Ružomberok – BK EILAT PU Prešov 58:80 (28:43) Body MBK Ružomberok: Mesíková 14, Uramová 13, Kankríniová 12
 2. zápas: 11.11.2018BK EILAT PU Prešov– MBK Ružomberok 73:60 20b Body MBK Ružomberok: Kankríniová,
  14b Havranová, 10b Praženicová

Komentár kapitánky družstva Janky Kankrínyovej: “Tím bol hrateľný, v sobotu sme si neustrážili 3 hráčky ktoré najviac bodovali a padali im aj nemožné streli. V nedeľu sme mali víťazstvo na dosah 3/4 sme vyhrali o 6 bodov. Ale nezvládli sme  koniec zápasu kvôli našej nedisciplinovanosti a nakoniec sme prehrali.”

 

PRVÁ NOVEMBROVÁ SOBOTA

V prvom novembrovom víkende sme mali v súťažiach zapojené tri družstvá: doma hrali staršie minižiačky a kadetky, žiačky vycestovali do Košíc.

Staršie minižiačky 

Kategória starších minibasketbalistiek hrá dva zápasy po sebe (4x8min. čistý čas), keďže ešte vlani hrávali jeden zápas 5 na 5 a druhý 3 na 3 (na jeden kôš), chvíľu bude trvať, kým si na tento systém zvyknú a dokážu si rozložiť sily na dva “veľké” zápasy.V sobotu bolo zrejmé, že v tomto smere máme ešte rezervy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trénerka Zuzka Jarinová: “Máme za sebou dva náročné a vyrovnané zápasy s kvalitným súperom, kedy o výsledku rozhodovala tretia alebo štvrtá štvrtina. V obidvoch zápasoch sme kládli dôraz hlavne na obranu dvoch kľúčových hráčok a na  dobrý začiatok, čo sa nám vydarilo hlavne v prvom zápase, ktorý dievčatá rozbehli naozaj skvele s výsledkom 8 : 0 v náš prospech. Avšak neskôr sa nám prestalo dariť najmä strelecky.

Dievčatá si síce vypracovali  niekoľko naozaj pekných herných kombinácií ale chýbalo tomu presné zakončenie ku ktorému sa pridali aj nepresné prihrávky. V obrane sme získali množstvo lôpt ale v zápätí sme ich stratili nepresnou a zbrklou rozohrávkou.
Cenné víťazstvá v obidvoch zápasoch s našim najväčším rivalom v skupine sme dosiahli najmä vďaka našej bojovnosti a húževnatosti za čo chcem dievčatá pochváliť.”
 1. zápas: MBK Ružomberok – B. Bystrica 62 :35 ( 23 :16) Body MBK Ružomberok: Kajdová S. 12, Jarinová 7, Štefančová L. 7,Hrnčiarová 6, Labajová 6, Synaková 6, Oravcová M. 5, Haláková 3
 2. zápas: MBK Ružomberok – B. Bystrica 50 : 39 ( 22 : 21) Body MBK Ružomberok: Škodová 9, Jarinová 8, Oravcová M. 8, Haláková 8, Synaková 7, Hrnčiarová 5, Rehaneková 5.

Viac foto zo zápasu s Banskou Bystricou TU

Video zo zápasu s BB TU

Žiačky vycestovali za svojimi súperkami do Košíc,  nuž a zdá sa, že dievčatá nemali svoj deň.

Tréner Igor Vanko iba ťažko hľadal slová, ktoré by vystihli situáciu na ihrisku: “Prvý zápas začal veľmi opatrne z obidvoch strán. Takmer nič nefungovalo a kopili sa chyby v obrane i útoku. Zápas skončil so šťastnejším koncom pre YAKE.

Druhý zápas začali YAKE vo svižnom tempe a nám nevychádzalo nič, hrali sme odovzdane, pomaly, bez myšlienky, a tak YAKE pohodlne navyšovali svoj náskok. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale nie z dôvodu, že by sme sa my zlepšili, ale aj YAKE chybovali.  Musíme sa vyvarovať chýb, ktoré sme robili a na tento dvojzápas  rýchlo zabudnúť a pokračovať v zlepšených výkonoch v ďalších zápasoch.”

 1. zápas:  YOUNG ANGELS Košice – MBK Ružomberok  26 : 21 (12:8) Body MBK Ružomberok: Horváthová 5, Sliacka 5, Páteková 4, Kôrková 2, Dubovská 2, Borovská 2, Sušienková 1
 2. zápas:  YOUNG ANGELS Košice – MBK Ružomberok  53 : 22(33:6) Body MBK Ružomberok: Páteková 9, Korčáková 8, Borovská 4, Horváthová 1

Viac fotografií zo zápasu TU

Video z Košíc z materiálov TU

Kadetky

Zápas dvoch rozdielnych polčasov, z ktorého nakoniec vyšli víťazne hráčky MBK Ružomberok.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Tréner Ladislav Šafo: “Mali sme trošku rozpačitú prvú štvrtinu, dostali sme veľa bodov, ale v druhej štvrtine sme fajn ubránili, dostali sme len 7bodov, veľmi dobre sme bránili aj v druhom polčase. Pred zápasom sme si povedali, že ideme po víťazstvo a to sme aj dodržali, dievčatá sa vyhecovali a všetky podali dobrý výkon.

MBK Ružomberok : ŽBK Rožňava 66:35 Body MBK Ružomberok: Brózová 15, Kubáňová, Lukáčová 13, Kubíková 10, Vrťová 7, Kohútová 4, Raksová, Hrčková 2

Viac foto zo zápasu s Rožňavou TU

Video zo zápasu MBK Ružomerok ŽBK Rožňava TU 

POSLEDNÝ OKTÓBROVÝ VÍKEND

Mladšie žiačky hrali doma s Rožňavou:

“Do zápasu sme nastupovali veľmi sústredene, lebo po ťažkom minulo týždňovom turnaji sme nechceli Rožňavu v žiadnom prípade podceniť (vlani to bol nepríjemný súper).
Dôraz sme kládli hlavne na začiatky zápasov, aby sa nedopustila nejaká dráma. Od prvých minút sme diktovali tempo, darila sa nám kombinácia a aj streľba. V obrane sme hrali agresívne, ale čisto (dva fauly na zápas), a neustálym tlakom sme nútili súpera často chybovať. Dievčatá vôbec nepoľavovali v nasadení, takže skóre začalo veľmi rýchlo narastať. To umožnilo, že si dostatočne dlho zahrala celá lavička,” napísal Tomáš Klásek
Obidva zápasy sme vysoko vyhrali, takže celková spokojnosť.
 1. zápas: MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava     74 : 18 (36:8) Body MBK Ružomberok: Oravcová 23, Krettová 14, Hanáová 9, Borovská 6, Štefančová, Michaličková, Tišťanová 4, Drapáčová, Klásková 3, Panisová, Jarinová 2
 2. zápas: MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava     74 : 20 (37:10) Body MBK Ružomberok: RK: Oravcová 24, Štefančová 17, Krattová 12, Michaličková, Hanáková 6, Jarinová 4, Tišťanová, Drapáčová 2, Synaková 1
Viac fotiek zo zápasov s Rožňavou TU.
Staršie žiačky:
V sobotu 27.10.2018 vycestovali do Košíc:
“Pre obsadenosť koniarne sme odohrali zápas v Košiciach. Prvá štvrtina bola zo začiatku trochu nervózna, ale veľmi vyrovnaná a skončila v pomere 11:11. Košičanky na nás skúšali zónový presing, ale naše dievčatá ho presnými prihrávkami poľahky zdolávali. Druhú štvrtinu sme prehrali v pomere 13:5, hlavne z dôvodu zlého obranného postavenia , bránenia podkošového priestoru a nepremenených čistých šancí spod koša.Tretia štvrtina bola v našej réžii, dievčatá zlepšili obranné postavenie a obranný doskok a štvrtinu sme vyhrali v pomere 12:8.Štvrtú štvrtinu sme nezvládli podľa nášho plánu, aj keď sa nám darilo brániť podkošový priestor. Košičankám padli za sebou dva trojbodové pokusy, my sme pokračovali v nepremieňaní čistých šancí spod koša a z posledných 5 pokusov TH nám nezapadol ani jeden do koša. Dievčatá ale treba pochváliť za bojovnosť, ktorú predviedli proti vekovo starším dievčatám,”napísal nám tréner Igor Vanko.
“Poznámka: V našom družstve hrali len dve 2004. Len takéto zápasy nás môžu posúvať ďalej.”
Pekný fotoalbum z Košíc TU
Video zo zápasu v Košiciach TU
YONG ANGELS KE – MBK Ružomberok  45 : 34 (24:16) Body MBK Ružomberok: Kubíková 10, Páteková 8, Sliacka 6, Borovská 5, Brózová 3, Kôrková 2
V nedeľu 28.10.2018 privítali súpera na domácej palubovke v T18:
“Zápas s CBK Košice sa hral v nasadení oboch družstiev a v rýchlom tempe. Košičankám vychádzal RP vyplývajúci z tvrdej a agresívnej obrany, a tak sme polčas prehrali v pomere 13:30. V druhom polčase mali súperove hráčky veľký počet faulov, darilo sa nám získavať lopty, presnejšie sme triafali do koša, a tak sme 5 minút pred koncom stiahli súperov náskok na rozdiel 3 bodov, ale súperovi padla trojka a už sme to nedokázali otočiť.Znova sa opakovalo ne- premieňanie trestných hodov, z 35 pokusov sme premenili len 10. Pochvala patrí dievčatám za bojovnosť a hru v 3. a 4.tej štvrtine.”
 1. MBK Ružomberok – CBK 2004 KE 44:51(13:30) Body MBK Ružomberok: Brózová 9, Kajdová 9, Kubíková 5, Páteková 5, Kohútová 4, Kôrková 4, Sliacka 4, Hubová 4
Viac fotografií zo zápasu TU
Niekoľko záberov z druhého polčasu vo videu TU

1. Liga ženy + juniorky

“Zápas skončil 74:55
Bolo to už druhé stretnutie s týmto súperom no napriek tomu sa nám nepodarilo vyhrať nad ním. V zápase nám chýbal doskok čo súper využíval a premieňal šance na druhý pokus. Taktiež sme doplatili  na naše zbytočne chyby či už v obrane alebo nezmyselnými stratami,” napísala nám Janka Kankríniová

CBK Minibuseuropa Ťahanovce – MBK Ružomberok 74:55  (46:27) Body MBK Ružomberok: Havranová 21, Uramová 11, Kulašíková, Praženicová 6, Šefranková 5, Mesíková, Kankríniová 2

 

EUROLIGA_EGBL 1.kolo_KUREMAA

Momenty na ktoré sa nezabúda, zažili naše mladšie žiačky na svojom prvom veľkom medzinárodnom vystúpení. Tradične podrobný report  a bohatý fotoalbum nám poslal vedúci družstva Tomáš Klásek:

“V dňoch 18. – 21. októbra absolvovalo naše družstvo mladších žiačok prvý z troch turnajov mládežníckej Euroligy – EGBL , dejiskom bola Kuremaa v Estónsku.  Že nás nič ľahkého nečaká sme vedeli, ale išli sme zápas od zápasu.

piatok 19.10. 

Valmeira  ( Lotyšsko ) – MBK Ružomberok 26 : 41 (4:11, 6:14, 12:6, 4:10) Body MBK Ružomberok:  Štefančová 18 , Michaličková 6 , Oravcová 5 , Duratná 4 , Klásková, Krettová3, Tišťanová 2

Prvý zápas, iné pravidlá než máme povolené u nás, neznámy súper. Dosť vecí, s ktorými sme sa museli na začiatku vysporiadať. Prvé dve štvrtiny sme sa hľadali, ale napriek tomu sme držali súpera na uzde a pomaly zvyšovali náš náskok. Tretia štvrtina a naše nepochopiteľné zlyhanie, kedy súper vycítil šancu nás dobehnúť. Drámu sme nedopustili, dievčatá sa „prebudili“ a vyhrali sme.

MBK Ružomberok – Jugla Riga (Lotyšsko) 29 : 42 ( 6:13, 5:10, 10:9, 8:10) Body MBK Ružomberok: Oravcová  12, Štefančová 10 , Tišťanová, Borovská, Drapáčová 2, Michaličková 1

Súper to nebol hocijaký, vlani obsadil 4.miesto celej Euroligy. Zápas sa v podstate rozhodol na začiatku, kedy sme prehrávali 0:7, 2:13….. a čelili neustálemu tlaku. Úplne nám vypadli kľúčové hráčky, ako herne tak hlavne bodovo. Dievčatá, ktoré ich mali zastúpiť sa nepochopiteľne zľakli. Dve hráčky súpera, ktorý bol celkovo lepší, nás porazili, keď dali dokopy 30 bodov. Ťažký zápas, ale preto sme tam boli, aby sme sa učili.

sobota 20.10. 

SBŠ Ostrava (Česko) – MBK Ružomberok 43 : 52 (10:14, 10:12, 10:15, 13:11) Body MBK Ružomberok:  Oravcová  19, Krettová 11, Štefančová, Ďuratná 9, Michaličková, Tišťanová 2

Ďalší ťažký zápas napriek tomu , že sa poznáme  ( behom pol roka sme ich trikrát na turnajoch porazili ) a vieme o svojich prednostiach a slabinách. Boli sme to ale my, kto od začiatku udával tempo zápasu. Ihneď sme si vypracovali náskok a ten sme si strážili do konca, hoci bol súper miestami veľmi nepríjemný. Stále sme ale robili úplne zbytočné chyby, hlavne pod vlastným košom a pokazili veľa prihrávok. Napriek tomu to stačilo, druhá výhra, spokojnosť.

MBK Ružomberok – Soku/Nord Tallinn (Estónsko)  54 : 32 (13:13, 17:8, 15:5, 9:6) Body MBK Ružomberok: Oravcová  18 , Krettová  17 , Štefančová  16 , Borovská  2 , Ďuratná  1

Kvalitný zápas, obojstranne. Zo začiatku vyrovnaný, výsledok sa prelieval, ale od polovičky druhej štvrtiny sme chytili zápas do svojich rúk a šli sme za víťazstvom sebavedomou hrou. Súpera sme preskákali v doskokoch ( útočných aj obranných ) a to bol základ k úspechu. Dievčatám začal basket veľmi chutiť a predvádzali pekné kombinácie.

nedeľa 21.10 

MBK Ružomberok – Espoo Basket (Fínsko) 28 : 30 (10:5, 6:6, 5:8, 7:11) Body MBK Ružomberok: Štefančová 13 , Oravcová 10 , Krettová 4 , Hanáková 1

Azda najťažší zápas na turnaji. Na jednej strane únava, na druhej proti nám druhý celok minuloročnej Euroligy. To bola výzva ako hrom. Zápas bol veľmi tvrdý, čo odniesla zranením jedna z našich kľúčových hráčok hneď v úvode. Boli sme súperovi viac ako vyrovnaným tímom, po celý zápas sme viedli, ale nestačilo to. Espoo v záveru otočilo, ale do poslednej sirény sa museli stále obávať o výsledok.

konečná tabuľka  1. turnaja :

 1. BS Ridzene ( LOT )                  5     5  0        +106      10
 2. BS Jugla Riga ( LOT )              5     4  1        +  89        9
 3. MBK Ružomberok ( SR ) 5     3  2        +  31        8
 4. BS Liepaja ( LOT )                   5     3  2        +  27        8
 5. Espoo Basket ( FIN )               5     3  2         –    1        8
 6. Soku / Nord Tallinn ( EST )  5     1  4         –  81        6
 7. SBŠ Ostrava ( ČR )                  5     1  4         -109        6
 8. Valmeira ( LOT )                     5     0  5         –  62        5
 • naša hráčka Mária Štefančová  bola v  All Stars  turnaja
 • hráčka Nina Oravcová  bola najlepšia hráčka nášho tímu

Ďalší turnaj  EGBL v poradí nás čaká  13. – 16. decembra v Minsku  ( Bielorusko )

Zhodnotenie turnaja trénerom A. Panisom :

V prvom rade sme veľmi vďační, že sme dostali možnosť hrať túto sezónu EGBL. Máme za sebou prvý turnaj a sériu aj pre mňa mimoriadne ťažkých zápasov. Myslím si, že ako nováčik sme boli viac než dôstojným partnerom a výkonmi sme na palubovke, ale aj mimo nej, zanechali veľmi dobrý dojem. Je to investícia do športovej budúcnosti našich dievčat a nášho klubu. Dievčatám patrí vďaka za ich výkony a ich prístup.

A už sa teším na ďalší tréning ……… 🙂

BOHATÁ FOTOGALÉRIA 

VÍKENDOVÁ HOJDAČKA

V sobotu 20.10. odštartovali ligovú súťaž ďalšie dve mládežnícke kategórie. Naše staršie mini žiačky vycestovali do Serede, trénerka Zuzana Jarinová komentovala zápasy svojich zverenkýň takto:

“Do zápasu sme nastupovali s rešpektom, nakoľko to bol náš prvý majstrovský zápas a súpera sme vôbec nepoznali. Avšak prvotné obavy veľmi rýchlo pominuli hneď po prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali hladko 20:6. V ďalších štvrtinách sme svoj náskok len zvyšovali a nakoniec sme s prehľadom zvíťazili v obidvoch stretnutiach.”
 1. zápas: Lok. Sereď – MBK Ružomberok 18 : 68 (10 : 45) Body MBK Ružomberok: Kajdová S. 22, Haláková 12, Synaková 10, Hrnčiarová 10
 2. zápas: Lok. Sereď – MBK Ružomberok 29 : 73 ( 7 : 41Body MBK Ružomberok: Synaková 21, Škodová 12, Kajdová 8, Drengubiaková 8, Oravcová 7

Viac fotočiek zo zápasu v Seredi TU

Svoj prvý štart v súťaži mali tento víkend aj žiačky trénera Igora Vanku, odohrali ich na domácej pôde v ŠH T-18 a výsledky nasvedčujú, že si so súperom poradili celkom ľahko. Čo na zápasy hovorí tréner?

“Prvé súťažné zápasy v kategórii žiačok mali jednoduchý priebeh, dobrá obrana a jednoduché zakončenie slávili úspech, a tak si schuti zahralo všetkých 11 hráčok, ktoré boli k dispozícii. Trochu nás vyľakal pád a zranenie Vanesy Kôrkovej, ale vyšetrenie v nemocnici nepotvrdilo zlú predtuchu, ale len silné narazenie predlaktia.”

 1. zápas:  MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava 65 : 33(35:15) Body MBK Ružomberok: Sliacka 19, Páteková 18, Kajdová 6, Borovská 6, Šefranková 4, Horváthová 4, Korčáková 4, Sušienková 2 a  Kôrková 2
 2. zápas:  MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava 82 : 22 (41:14) Body MBK Ružomberok: Borovská 22, Páteková 13, Kajdová 11, Sliacka 10, Sušienková 8, Šefranková 6, Hanáková 4, Horváthová 4, Macíková 2, Korčáková 2

Viac foto zo zápasu s Rožňavou TU

Naša Koniareň bola v sobotu svedkom dvoch zápasov, o 11:00 odpískali rozhodcovia zápas 1.ligy žien a Junioriek U19 medzi MBK Ružomberok –  CBK Minibuseuropa Ťahanovce. Tréner Michal Porubčan sa pred zápasom vyjadril o súperovi s rešpektom. Naše zmiešané družstvo však držalo so súperkami krok zhruba do polovičky tretej štvrtiny, nasledovala 12 bodová šnúra CBK, ktorú sme už nedokázali stiahnuť, v závere zápasu súperky svoj náskok ešte zvýšili a tak sa obavy trénera Porubčana naplnili v plnej miere.

Janka Kankríniová: “Prvé 3/4 sme dokázali udržať krok s Košicami (Ťahanovce) v poslednej štvrtine nám už došli sily a doplatili sme na naše zle bránenie počas  celého zápasu.”

MBK Ružomberok – CBK Minibuseuropa Ťahanovce  55:83 (25:27) Body MBK Ružomberok: Kankríniová 16, Mesíková a Praženicová po 9

                                                           Ilustračné foto

Kadetkám U17 sa v tomto kole veľmi nedarilo, v oboch zápasoch sa im na tenisky lepila smola. V sobotňajšom zápase proti BAM Poprad to bolo ako na hojdačke, vyhrali sme 1. aj 3. štvrtinu, do štvrtej štvrtiny sme nastupovali s dvojbodovým mankom, ktorý Popradčanky natiahli na rozdiel siedmych bodov vo svoj prospech.

 • MBK Ružomberok, s.r.o. –  BAM Poprad   51:58 (21:30) Body MBK Ružomberok: Kubáňová 24, Kubíková 10

Nedeľňajší zápas s ŠBK Spišská Nová Ves  mal podobný priebeh, do štvrtej štvrtiny nastupovali naše dievčatá s trinásť bodovým náskokom a zdalo sa, že sa budeme tešiť z víťazstva, no 5 minút pred koncom zápasu sa dievčatá zo Spiša prebrali z letargie a zápas dotiahli do víťazného konca vo svoj prospech.

 • MBK Ružomberok, s.r.o. –  ŠBK Spišská Nová Ves   60:71 (26:25) MBK Ružomberok: Kubáňová 18, Lukáčová 12,

VIDEO zo zápasu so Spišskou Novou Vsou: TU

FOTOALBUM zo zápasu so ŠBK Spišská Nová Ves

 

MLÁDEŽNÍCKA EUROLIGA

Naše mladšie žiačky to v Estónsku rozbalili na plné obrátky, prvý zápas s Valmierou (Lotyšsko) VYHRALI 41:26 Body MBK: Maria Stefancova 18, Stefania Michalickova 6, Nina Oravcova 5, Danica Duratna 4, Michaela Klaskova 3

Ďalšie výsledky našich dievčat na turnaji European Girls Basketball League Season 2018/2019:

 • BC MBK Ruzomberok – BS Riga/Jugla ( Lotyšsko )             29:42 
 • BC SBŠB Ostrava (Česko) – C MBK Ruzomberok                 43:52
 • MBK Ruzomberok-Tiit Soku KK/SK Nord  (Estónsko)      54:23 
 • MBK Ruzomberok – Espoo Basket team ( Fínsko )              28:30

3.miesto MBK Ružomberok

GRATULUJEME celému tímu.

Podrobnosti z turnaja ČOSKORO.

BOHATÝ VIKEND

Veru tak, bohatý, bez jedinej prehry všetkých zúčastnených družstiev MBK Ružomberok. Poďme však pekne poporiadku:

Mladšie žiačky odohrali svoj prvý súťažný zápas sezóny a zdá sa, že zodpovedná letná príprava priniesla ovocie. Vedúci družstva Tomáš Klásek nám napísal: “V nedeľu sme odštartovali novou sezónu zápasmi v Spišské n./ Vsi, kde nás čakal pre nás neznámy súper, takže sme nevedeli, čo od nich máme čakať. Prekvapenie sa nekonalo 🙂 , prišli sme, videli sme, vyhrali sme.

Dievčatám zápasy chutili, predviedli veľmi pekné akcie, všetky sa nám bodovo chytili a obrana nám tiež fungovala výborne, čo vidieť na počte inkasovaných bodov.

Podľa vyjadrenia množstva našich fanúšikov, zápasom chýbalo napätie, lebo na palubovke sme dominovali od začiatku do konca. Za podporu všetkým ďakujeme.”

Celkovo sme spokojní a už sa tešíme na víkendovú Euroligu, kde nás budú čakať oveľa ťažší súperi.

 1. zápas Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok  10 : 51  (4 : 29 )  body MBK Ružomberok : Štefančová 12, Klásková 7, Tišťanová, Oravcová 6, Michaličková 5, Krettová, Ďuratná, Jarinová 4, Borovská 2, Panisová 1
 2. zápas Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok  11 : 58 (6 : 33) body MBK Ružomberok : Štefančová 14, Krettová, Ďuratná 10, Michaličková 9, Oravcová 6, Tišťanová 4, Drapáčová, Drengubiaková 2 , Guothová 1

FOTOGALÉRIA zo zápasu v Spišskej Novej Vsi

Staršie žiačky odohrali dva odlišné zápasy, čo sa týka náročnosti v sobotu v Poprade a v nedeľu v Spišskej Novej Vsi. Tréner družstva Igor Vanko nám poslal podrobný report: “Úvod zápasu nám nevyšiel, lopta nám vyskakovala z koša, akoby ju niekto vystrkoval palicou a následne sme sa nestíhali vracať do obrany. Inkasovali sme ľahké koše z protiútokov, a tak sme prvú štvrtinu  prehrali v pomere 15 :10.

V druhej štvrtine sme pokračovali veľmi bojazlivo a prehrali sme ju v pomere 12:3. Do druhého polčasu sme vstúpili s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Agresívnou obranou sa nám darilo získavať lopty, zrýchlili sme prechod do útoku a už po tretej štvrtine svietilo na ukazovateli skóre  31:31.

V štvrtej štvrtine sme pokračovali v poctivej agresívnej obrane  a zápas sa nám podarilo vyhrať o osem bodov. V zápase sa zaskveli svojím bojovným výkonom a presnou rukou Janka Páteková, ktorá zaznamenala 14 bodov a Emka Brózová s 12 bodmi.

Samozrejme pochvala patrí všetkým dievčatám, že za nepriaznivého stavu to nevzdali a zápas dotiahli do víťazného konca.

 • BAM Poprad – MBK Ružomberok 44 : 52 (27:13) body MBK Ružomberok: Páteková 14, Brózová 12, Kohútová 9, Kubíková 8, Sliacka 7,    Hubová 2
V nedeľnom zápase sme sa ťažšie rozbiehali, možno nám hodne síl ubral zápas s Popradom a skoré ranné vstávanie. Z Ružomberka sme odchádzali už o 7.00. No postupne sme sa dostali do tempa a mohli sme nechať oddychovať dievčatá, ktoré to ťahali v Poprade a dostatočne si zahrala kompletná lavička.
 • ŠKBD Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok 33 : 64 (16:30) body MBK Ružomberok: Sliacka 12, Kubíková 12, Brózová 11, Kohútová 7, Borovská 6, Kajdová 4, Hubová 4, Šefranková 2, Horváthová 2, Kôrková 2, Hrčková 2

FOTOGALÉRIA zo zápasu v Spišskej N.Vsi

Juniorky a ženy:

Úspešné v oboch zápasoch bolo aj družstvo zložené z junioriek a žien, ktoré hrajú Spoločná súťaž 1.ligy žien a Junioriek U19. Tentoraz si zmerali sily s hráčkami z TYDAM UPJŠ KOŠICE, v sobotu v Košiciach a v nedeľu na domácej pôde v Koniarni.

Zápas v Koniarni sa spočiatku nevyvíjal podľa predstáv trénera M.Porubčana, nespokojní boli aj prítomní diváci. Po polčasovej prestávke sa situácia začala meniť k lepšiemu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Janka Kankríniová nám k tomu napísala: “Prvé dve štvrtiny s nami Košice držali krok a my sme zle bránili a mali problém sa presadiť. Po pol čase sme zlepšili obranu a natiahli skóre o 12 bodov. Priaznivý výsledok sme si udržali do konca.  Som veľmi rada že tréner mohol využiť situáciu a tak do rotácie zapojil každú hráčku.”

 • MBK Ružomberok – TYDAM UPJŠ KOŠICE 70:47 (32:28) body MBK Ružomberok: Praženicová 17, Uramová 15, Hanusová 13, Kankríniová 9, Mesíková 7, Kulašíková 4, Škvareková 3, Šefranková 1

KRÁTKE VIDEO zo zápasu v Koniarni

FOTOGALÉRIA zo zápasu v Koniarni

 

KADETKY NA 100 PERCENT

Tréner kadetiek Ladislav Šaffo: “V sobotu 6.10.  aj v nedeľu 7.10. sme hrali proti rovnakému súperovi BKM Žilina, v sobotu sme začali veľmi dobre, agresívnou hrou sme si vybudovali 10 bodový náskok, super ale po polčase zmenil osobnú obranu do zónovej a trvalo nám pomerne dlho kým sme sa s tým vysporiadali. Následnou šnúrou 15 :0 náš super vyrovnal ale v závere sme zase zabrali a zápas potiahli do víťazného konca.

V nedeľu na nás super znova vytiahol zónovú obranu a polčas sa niesol vo veľmi pomalom tempe. Po polčase sme ale zrýchlili a dobrou obranou sme odstavili súpera čo nám prinieslo pohodlne víťazstvo.”

Výsledky zápasov: 

 1. 6.10.2018 BKM Žilina-Závodie  – MBK Ružomberok  62:66 (28:35) Kubáňová 27, Kubíková 16
 2. 7.10.2018 MBK Ružomberok – BKM Žilina-Závodie   62:38  (24:25) Brózová 17, Straková 16

Viac fotiek TU

POSLEDNÉ “PRÍPRAVÁKY”  MLADŠÍCH ŽIAČOK

V sobotu 06.10.2018 odohrali mladšie žiačky posledné prípravné zápasy. Za svojim sparing partnerom vycestovali do Košíc a dvakrát si zmerali sily s hráčkami Young Angels Košice.  Tréner Anton Panis nám k tomu napísal: „Boli to naše posledné prípraváky pred začiatkom sezóny (aj keď v mládeži sú všetky zápasy prípravné ), v ktorých sme dosiahli dobrý výsledok  s tradičným rivalom, ale teší ma hlavne predvedená hra – dôrazne a agresívne v obrane a rýchlo dopredu – tak ako to chceme. Hrali sme ako tím, teší zapojenie a aktivita dievčat, ktoré boli do teraz „bojazlivejšie“. Po zápasoch sme si centrum mesta, Dóm sv.Alžbety, finiš MMM (a bohužiaľ/tradične aj Aupark).

Výsledky zápasov:

 1. Young angels Košice – MBK Ružomberok             19:36 (13:22)
 2. Young angels Košice – MBK Ružomberok             19:40 (11:17)

SPOLOČNÉ FOTENIE MLÁDEŽE

Vo štvrtok 4.10. bolo v podvečerných hodinách v Koniarni poriadne husto. Zhŕkla sa sem všetka naša basketbalová omladina (okrem našich drobcov) aby ich majster fotoaparátu Rudo Maškurica zvečnil pred začínajúcou sa sezónou. Dievčatá si fotenie užívali ako skutočné modelky aj vďaka tomu, že mali možnosť odfotiť sa so svojimi veľkými vzormi z nášho A-tímu.

Viac fotiek TU

AJ STARŠÍM ŽIAČKAM VYŠIEL ÚVOD

Družstvo starších žiačok, zložené zo žiačok Igora Vanku 2005 posilnené dievčatami od Ladislava Šaffu 2004 odohralo svoj prvý zápas novej sezóny v sobotu 29.10.2018 v ružomberskej T18tke. Súperkami im boli hráčky MBK Stará Turá. Prítomní diváci mali možnosť vidieť dramatický zápas o ktorom nám tréner Igor Vanko napísal:

“Úvodný zápas Slovenskej ligy starších žiačok náš tím, zložený z hráčok ročníka 2004 a 2005, zvládol so šťastným koncom. Úvodnú desaťminútovku hráčky ročníka 2004 rozbehli víťazne v pomere 15:10, do druhej desaťminútovky vhupla päťka ročníka 2005 bez rešpektu a natiahla náskok na 21 : 12, ale od tohto stavu začali dievčatá kopiť chyby v rozohrávke a následne v obrane, čo využil súper a do polčasu vyrovnal na 23 : 23. V tretej a štvrtej štvrtine sa obidve družstvá striedali vo vedení, ale ani jedno družstvo si nevytvorilo výraznejší náskok a zápas sa skončil so šťastnejším koncom pre naše dievčatá.”

Staršie žiačky:
MBK Ružomberok – MBK Stará Turá 46 : 44 /23:23/
Body MBK Ružomberok: Kubíková 17, Kohútová 9, Brózová 5, Páteková 4, Sliacka 4, Kajdová 3, Hrčková 2, Borovská 2

JUNIORKY+1.LIGA PRVÉ VÍŤAZSTVO

V trošku nezvyčajnom čase, utorok 25.6.2018, odohrali svoj prvý zápas naše najstaršie mládežníčky v špecifickej súťaži v ktorej sú spojené dve kategórie.

Košičanky nastúpili v oslabenej zostava (úradujúca maródka) a naše dievčatá túto skutočnosť využili naplno.
Ťažili z dobrej obrany, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Strelecky sa zaskvela Janka Kankríniová, ktorá súperkám nadelila 25 bodov.

MBK Ružomberok – Young Angels Košice U17 61:48 (34:17)

 stav po 1. štvrtine 16 7
 stav po 2. štvrtine 34 17
 stav po 3. štvrtine 51 37
 stav po 4. štvrtine 61 48

Body:

 • MBK Ružomberok: Kankríniová 25, Mesíková 12, Havranová 8
 • Young Angels Košice U17: Plavnická 16 , Kaliuzhna 8 , Kolesárová 6 , Schreiberová 6

SÉRIA PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV

Počas víkendu odohrali naše mladšie žiačky pod taktovkou Antona Panisa sériu prípravných zápasov na domácej pôde v ŠH T18 na Plavisku. Z pozvaných súperov boli ochotné prísť iba Košičanky Young Angels KE U13, za čo im patrí naša vďaka.  Do tretice zápasov chtivých sa pridali naše žiačky vedené trénerom Igorom Vankom.

Dievčatám neriešili, či sa jedná o turnaj, všetky sa snažili podať maximálne výkony ktorých súčasťou boli aj chybičky no zároveň viacero veľmi pekných herných situácií, za ktoré boli odmenené potleskom prítomných divákov.

Výsledky zo soboty 22. 09. 2018

MBK Ružomberok U13  –  Young angels KE U13      38 : 37

MBK Ružomberok U13  –  MBK RK U14                     24 : 44

MBK Ružomberok U14  –  Young angels KE U13      55 : 35

Výsledky z nedele 23. 09. 2018

MBK Ružomberok U13 – Young angels KE U13        40 : 25

Záverečný tanček

Záverečný tanček si odtancovali víťazky z MBK Ružomberok so svojimi súperkami z Young Angels KE U13.

AKO TRÉNUJEME

Krúžky všeobecnej prípravy pre MŠ (tr. Iveta Bieliková, Mária Grafová) ZŠ Bystrická:

 • UTOROK       16:30-17:30
 • ŠTVRTOK      16:30-17:30

Prípravka (tr.Michal Porubčan) ŠH Koniareň:

 • PONDELOK    13.30-14.45
 • STREDA         13.30-14.45

Mladšie mini (tr.Dagmar Huťková) ŠH Koniareň:

 • PONDELOK   14.30-16.00
 • STREDA         14.30-16.00
 • PIATOK          14.00-15.30

Staršie mini (tr.Zuzana Jarinová) ŠH T18:

 • UTOROK   14.45-16.15
 • STREDA    14.45-16.15
 • PIATOK     14.45-16.15

Mladšie žiačky (tr.Anton Panis) ŠH T18:

 • UTOROK   16.15-17.45
 • STREDA     16.15-17.45
 • ŠTVRTOK   16.15-17.45
 • PIATOK     16.15-17.45

Žiačky (tr.Igor Vanko)  ŠH T18:

 • UTOROK   17.45-19.15
 • STREDA    17.45-19.15
 • ŠTVRTOK  17.45-19.15
 • PIATOK     17.45-19.15

Kadetky (tr.Ladislav Šaffo) ŠH Koniareň:

 • UTOROK   16.30-18.00
 • STREDA     16.00-17.30
 • ŠTVRTOK   15.00-16.30
 • PIATOK      15.30-17.00

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Juniorky+1.liga  (tr.Michal Porubčan) ŠH Koniareň:

 • UT   15.00-16.30
 • ŠTV  16.30-18.00
 • PIA   18.30-20.00

 

KADETKY NA TURNAJI V BANSKEJ BYSTRICI

Letnú prípravu majú za sebou aj naše najstaršie mládežníčky, ktoré nás v sezóne 2018/2019 budú reprezentovať v kadetskej kategórii U17. Kondíciu naberali a basketbalové zručnosti zdokonaľovali na domácej pôde, no za prípravnými zápasmi vycestovali na turnaje do Brna a do Banskej Bystrice.

Podľa slov trénera Ladislava Šaffa to v Brne mali ťažké nakoľko hrali so skúsenejšími a najmä staršími súperkami.

V dňoch 7. – 9. septembra 2018 sa naše dievčatá, zúčastnili medzinárodného turnaja Memoriál Jarolíma Janoština, ktorý sa hral v ŠH Dukla na Štiavničkách v  Banskej Bystrici. 

“Nástup do turnaja sme mali slabší a vďaka tomu sme v prvých dvoch zápasoch podľahli najprv BK ŠKP 08 Banskej Bystrici a následne BK Lokomotíva Sereď. Na druhý deň podali dievčatá podstatne lepší výkon, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch. Zvíťazili sme nad  OSK Olomouc aj nad MBK Stará Turá.  Priebeh posledného zápasu s Young Angels Košice bol veľmi vyrovnaný, ba dokonca sme mali miernu prevahu takmer až do konca zápasu (18:10, 26:24, 40:36), no v závere sa šťastena priklonila k našim súperkám a my sme v celkovom poradí turnaja skončili na 4.mieste,” zreferoval nám tréner družstva Ladislav Šaffo.

Naše výsledky:

 • BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA : MBK RUŽOMBEROK  62 : 53
 • BK LOKOMOTÍVA SEREĎ : MBK RUŽOMBEROK            61 : 53
 • MBK RUŽOMBEROK : OSK OLOMOUC                               60 : 56
 • MBK STARÁ TURÁ : MBK RUŽOMBEROK                         58 : 68
 • MBK RUŽOMBEROK : YOUNG ANGELS KOŠICE            49 : 51

Konečné poradie turnaja:

 1. YOUNG ANGELS KOŠICE (SVK)
 2. BK LOKOMOTÍVA SEREĎ (SVK)
 3. BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA (SVK)
 4. MBK RUŽOMBEROK (SVK)
 5. MBK STARÁ TUR Á (SVK)
 6. OSK OLOMOUC (CZE)

Podrobnejšie výsledky nájdete TU.

ÚSPEŠNÝ OSTRAVA CUP 2018

Starneme, rastieme, silnieme… nielen fyzicky, ale aj po basketbalovej stránke. Naše basketbalové hviezdičky vedia zabrať v príprave nielen v telocvični, na ihrisku, v prírode…

…ale aj v prípravných zápasoch. Nuž a pár takých odohrali naše tri mládežnícke družstvá na 16.ročníku turnaja Ostrava Cup 2018. V porovnaní s vlaňajškom siahli na vyššie méty a vďaka svojej húževnatosti sa na hrudiach mladších žiačok a žiačok zaskveli zlaté medaily. Bez medaily, no s troma víťazstvami skončili na turnaji staršie mini, ktoré v silnej konkurencii obsadili 5.miesto.

Výsledky žiačok zhrnul tréner Igor Vanko: 

“V skupine postupne  MBK porazilo:

 • MBK Ružomberok : Basket Ostrava 86:32
 • MBK Ružomberok : HB Basket Praha 52:46
 • MBK Ružomberok : BK Havírov 72:15.

V semifinále MBK sme zdolali Sokol Nusle 52:35 a vo finále usporiadajúce SBŠ Ostrava 47:38, a tak obsadili I. miesto v kategórii U14. V  najlepšej päťke turnaja boli Nella Kajdová (č.1) a Simona Sliacka (č.14).

V zápasoch turnaja hrali a bodovali spolu: Páteková 75, Sliacka 61, Kajdová 53, Borovská 25, Kôrková 20, Šefranková 14, Horváthová 12, Dubovská 12, Sušienková 11, Korčáková 10, Dorštiaková 10, Hanáková 2, Hrabušová 2, Lučanská 2, Macíková 0.

Najviac bodujúcou hráčkou nášho družstva bola Janka Páteková (č.12 na obrázku v červenom drese), ktorá zároveň skvele dirigovala hru nášho družstva.

Zápasy s HB Praha, Sokol Nusle a SBŠ Ostrava nás dokonale preverili, v čom sú naše prednosti, kde máme nedostatky a na čom je potrebné ešte popracovať, aby sme boli dokonale pripravení na súťažnú sezónu. Ku kladom turnaja patrí i naša sila vyrovnať sa so zranením jednej z kľúčových hráčok/ Simona Sliacka/,  vrátiť sa do zápasu a vyhrať ho s HB Basket Praha a potom už bez zaváhania dotiahnuť turnaj do víťazného konca.

Všetkým dievčatám patrí vďaka za výbornú reprezentáciu a skvelú atmosféru počas turnaja a predvedené spevácke výkony v autobuse. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí nás povzbudzovali počas zápasov v hale alebo len držali palce doma. Nedostatky nebudeme zverejňovať, aby naši súperi o nich nevedeli, ak budú  o nás niečo čítať. My o nich vieme a pokúsime sa ich čo najskôr odstrániť.”

FOTOGALÉRIA zo zápasov ŽIAČOK

Zlaté medaily vo svojej vekovej kategórii si vybojovali aj mladšie žiačky trénera Antona Panisa. Z reportu vedúceho družstva Tomáša Kláska je cítiť celkovú spokojnosť ale aj vďačnosť za predvedené výkony hráčok a zúčastnených rodičov 🙂 :

“Naše družstvo mladších žiačok nastúpilo do turnaja z plnej prípravy, kde zatiaľ nebol priestor na samotnú hru, lebo bolo potrebné nabrať fyzickú kondíciu. Takže čo sa týka kvality hry sme vedeli a očakávali, že to bude miestami trochu viaznuť. Dievčatá napriek tomu predviedli miestami veľmi pekné akcie, nechýbala bojovnosť a nasadenie, ale občas mali aj slabšie okamihy a na tých bude treba zapracovať . Dobré bolo, že sme sa stretli, a to hneď dvakrát, s naším priamym budúcim súperom z Euroligy – SBŠ Ostrava, pričom v obidvoch zápasoch sme dominovali a mali hru pod kontrolou.

Napriek tomu, že je to začiatok sezóny, sme ako družstvo odviedli skvelú robotu a vykročili tou správnou nohou.

Veľmi chceme za celý náš tím poďakovať naším rodičom, ktorý opäť nesklamali a v hojnom počte dorazili do Ostravy. Vytvárali nám parádnu atmosféru, ktorú nemal žiadny iný tím na turnaji, víťazstvo patrí aj im.

Naše výsledky:

 • Basket Ostrava – MBK Ružomberok      18 : 57
 • SBŠ Ostrava – MBK Ružomberok           31 : 45
 • MBK  Ružomberok – Nusle Praha           47 : 30
 • semifinále: MBK Ružomberok – Basket Ostrava    62 : 24   
 • finále:   SBŠ Ostrava – MBK Ružomberok                27 : 39   

Do All stars boli vybrané dve naše dievčatá Majka  Štefančová (vpravo) a Lucka Hanáková (vľavo).”

FOTOGALÉRIA zo zápasov MLADŠÍCH ŽIAČOK

Nuž a naše najmladšie družstvo vedené trénerkou Zuzkou Jarinovou, to veru nemalo ľahké. Zuzka nám o ich účinkovaní napísala:

Do  turnaja sme vstúpili zápasmi s kvalitnými súpermi CSK Olomouc a HB Basket Praha minuloročný majster Česka, s ktorým  sme držali krok až do konca 3 štvrtiny. V poslednej štvrtine sme podľahli, nakoľko sa nám zranila jedna s líderiek tímu a vyfaulovala sa nám podkošová hráčka.

Tretí zápas s Krnovom sme vyhrali a skončili sme celkovo na 3. mieste v skupine, čo znamenalo boj o 5 – 7 miesto. V ňom sme obidva zápasy dotiahli do víťazného konca a skončili na 5. mieste.Do all stars bola vybraná Michaela Oravcová.

Výsledky zápasov staršie mini:
 • MBK – CSK Olomouc:          16 : 43
 • MBK – HB Basket Praha     49 : 29
 • MBK – Lokomotíva Krnov: 40 : 22
 o 5. – 7. miesto: MBK – Lokomotíva Krnov: 67 : 48
                                  MBK – TJ OP Prostejov:     45 : 27

Všetkým dievčatám patrí naša vďaka za odvedené výkony a skvelú reprezentáciu klubu MBK Ružomberok a mesta Ružomberok.

SEZÓNA 2017/2018

(25.3.2018): Mladšie mini žiačky: MBK Ružomberok – BAM Poprad 63:13 (45:10), Jarinová 26, Oravcová M. 13, Štefancová 8, Kaplaňová 4, Synaková 2, Drapáčová 2, Ganobiaková 2, Haláková 2, Rehaneková 2, Ondrašíková 1.

Staršie mini žiačky: MBK Ružomberok – Young Angels blue Košice 65:24 (30:13), Oravcová 18, Štefančová 12, Krettová 9, Jarinová 8, Drapáčová 7, Hanáková, Klásková 4, Ďuratná 3. MBK Ružomberok – Young Angels blue Košice 58:38 (37:15), Jarinová 12, Oravcová 9, Krettová 8, Ďuratná, Drapáčová 6, Štefančová 5, Borovská 4, Hanáková, Hrnčiarová, Tišťanová 2.

Dohrávka staršie žiačky: BK ZŠ Zvolen – MBK Ružomberok 70:57 (36:23), Kubáňová a Lukáčová po 11, Brozová 7.

(18.3.2018): Staršie mini: ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 39:48 (12:28), Štefančová 10, Oravcová 8, Ďuratná, Jarinová 7, Hanáková 6, Synaková 4, Panisová, Hrnčiarová, Tišťanová 2. ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 37:50 (24:20), Štefančová 14, Jarinová, Oravcová, Hanáková 8, Ďuratná 4, Tišťanová, Borovská, Guothová, Hrnčiarová 2.

Mladšie žiačky: MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 55:30 (33:14), Sliacka 17, Páteková 12, Bakošová 8, Borovská 6, Horváthová 4, Korčáková 3, Dvorštiaková 3, Dubovská 2. MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 53:37 (32:19), Páteková 30, Borovská 9, Sliacka 4, Hanáková 2, Horváthová 2, Korčáková 2, Dubovská 2, Bakošová 2.

Juniorky: MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava 81:78 (41:40), Belušová 34, Praženicová 11. MBK Ružomberok – ŠBK Spišská Nová Ves 46:53 (26:29), Belušová 15, Uramová 11.

Staršie žiačky: MBK Ružomberok – ŠŠK Union Press Košice 52:46 (23:20), Lukáčová a Kubíková po 12, Švárna 9. MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava PP 79:77 – po 4. štvrtine  bol stav 68:68 (40:15), Lukáčová 20, Švárna 15.

Mladšie mini žiačky: Banská Bystrica – Ružomberok 37:52 (9:24), Hrnčiarová 14, Jarinová 11, Kajdová S. 10, Oravcová M. 8, Synaková 5, Haláková 4.

(11.3.2018): Juniorky: MBK Ružomberok – BO Spartak Myjava 90:32 (45:12), Belušová 22, Praženicová 16. MBK Ružomberok – MBK Stará Turá 68:46 (36:32), Belušová 24, Praženicová 14.

Staršie mini žiačky: BAM Poprad – MBK Ružomberok 18:29 (13:18), Štrefančová 7, Oravcová 5, Krettová, Ďuratná 4, Borovská 3, Klásková, Jarinová, Drapáčová 2. BAM Poprad – MBK Ružomberok 16:32 (5:14), Drapáčová, Ďuratná, Jarinová 6, Krettová 4, Klásková, Tišťanová, Hrnčiarová, Oravcová, Štefančová 2.

(4.3.2018): Mladšie žiačky: CBK 2005 Košice – MBK Ružomberok 56:28 (29:8), Sliacka 18, Kajdová 6, Páteková 2, Sušienková 2. CBK 2005 Košice – MBK Ružomberok 56:18 (31:8), Kajdová 5, Páteková 5, Sliacka 2, Dubovská 2, Sušienková 2, Horváthová 2.

(17.2.2018): Staršie mini žiačky: CBK 2006 Košice – MBK Ružomberok 20:69 (14:32), Krettová 21, Drapáčová 11, Ďuratná 10, Oravcová 6, Štefančová, Kajdová, Jarinová, Klásková 4, Guothová, Hrnčiarová 2, Hanáková 1. CBK 2006 Košice – MBK Ružomberok 24:60 (13:28), Krettová 18, Oravcová, Štefančová, Synaková 6, Klásková 5, Hanáková 4, Ďuratná 3, Jarinová, Hrnčiarová, Kajdová, Panisová, Drapáčová, Borovská 2.

Mladšie žiačky: MBK Ružomberok – Young Angels Košice 2005 33:48 (17:16), Sliacka 11, Kajdová 9, Páteková 6, Šefranková 2, Korčáková 2, Dubovská 2, Bakošová 1. MBK Ružomberok – Young Angels Košice 2005 43:41 (13:16), Sliacka 16, Kajdová 10, Páteková 6, Borovská 4, Dubovská 3, Horváthová 2, Hanáková 2.

Staršie žiačky: BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 51:62 (28:34), Kubáňová 20, Lukáčová 13. BK AŠK Slávia Trnava – MBK Ružomberok 66:63 (24:34), Kubáňová 20 , Straková 14.

(10.2.2018): Staršie mini. BA Čaňa – MBK Ružomberok 19:70 (11:41). Štefančová 14, Hanáková, Oravcová, Jarinová 12, Drapáčová, Ďuratná, Krettová 6, Klásková 2. BA Čaňa  –  MBK Ružomberok 14:64 (5:35). Oravcová 16, Jarinová 14, Hanáková 9, Drapáčová 8, Štrefančová 6, Krettová 4, Ďuratná 3, Panisová 2, Guothová 2.

Mladšie mini. MBK Ružomberok – AKAPO Lučenec 52:2 (31:2). Oravcová M. 17, Kajdová S. 14, Ganobiaková 10, Synaková 4, Kaplaňová 3, Štefancová 2, Ondrašíková 2. Hra 3 na 3: MBK Ružomberok – Lučenec 20:0

(9.2.2018): Juniorky. BK ZŠ Zvolen – MBK Ružomberok 74:54 (44:24). Belušová 27, Kulašíková 11.

Staršie žiačky: BK ŠKP 08 B. Bystrica – MBK Ružomberok 45:49 (16:22). Lukáčová 13, Kubáňová a Straková po 9.

(5.2.2018): Mladšie žiačky. BAM Poprad – MBK Ružomberok 51:35 (29:18), Páteková 15, Sliacka 11, Kajdová 3, Borovská 2, Korčáková 2, Hanáková 2 a 41:39 (21:17), Sliacka 16, Páteková 10, Borovská 6, Kajdová 3, Dubovská 3, Korčáková 1.

Juniorky. BKŽ Levice – MBK Ružomberok 52:78 (22:45). Praženicová 23, Belušová 19.

(22.1.2018): Mladšie žiačky. ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – MBK Ružomberok 37:48 (17:22), Páteková 16, Sliacka 13, Kajdová 10, Dubovská 4, Šefranková 2, Korčáková 2, Kôrková 1 a 34:74 (18:26), Páteková 20, Kajdová 17, Sliacka 15, Borovská 12, Horváthová 4, Korčáková 2, Kôrková 2, Dubovská 2.

Juniorky. MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 95:60 (46:32). Škvareková 23, Praženicová a Kulašíková po 16. MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 34:64 (14:29). Belušová  12, Kulašíková 8, Praženicová 5.

Mladšie mini žiačky. BAM Poprad – MBK Ružomberok 25:76 (12:46), Jarinová 18, Kajdová S.17, Oravcová M.13, Synaková 12, Štefancová L. 5, Škodová 4, Kaplaňová 2, Haláková 2, Mahútová 2, Ondrašíková 1.

Staršie žiačky. ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 73:74 (34:36). Lukáčová 18, Kubáňová 13. ŠŠK Union Press Košice – MBK Ružomberok 34:76 (18:44). Straková 15, Brozová 12

(7.1.2018): Juniorky. MBK Ružomberok – Young Angels Blue Košice 78:52 (40:35). Praženicová 32, Belušová 18. MBK Ružomberok – Young Angels Yellow Košice 37:79 (21:34). Praženicová 14, Belušová 6.

(2.12.): Staršie mini žiačky: MBK Ružomberok – Young Angels Yellow Košice 55:38 (33:16), Štefančová 23, Jarinová 11, Krettová, Hanáková 5, Oravcová, Drapáčová 4, Kajdová 2, Klásková 1. MBK Ružomberok – Young Angels Yellow Košice 36:27 (22:10), Štefančová 10, Jarinová, Ďuratná 7, Krettová 6, Klásková, Oravcová, Kajdová 2.

(27.11.): Juniorky: ŠBK Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok 54:44 (30:21), Belušová 23, Praženicová 8. ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 72:91 (29:46), Belušová 30, Praženicová 19.

Staršie žiačky: Young Angels 2003 Košice – MBK Ružomberok 76:28 (36:8), Kubáňová 8, Straková 6.

Mladšie žiačky: MBK Ružomberok – CBK Košice 30:64 (17:39), Páteková 10, Kajdová 5, Sliacka 4, Dubovská 4, Kôrková 3,Borovská 2, Hrabušová 2. MBK Ružomberok – CBK Košice 24:65 (8:37), Sliacka 13, Páteková 8, Kajdová 3.

(8.10.): JUNIORKY: BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 51:25, Uramová 9, Raksová 6. BK AŠK Trnava – MBK Ružomberok 48:63, Uramová 20, Šefranková 15.

15.10.): JUNIORKY: MBK Ružomberok – BK ZŠ Zvolen 66:47 (29:15), Belušová 14, Uramová 13. MBK Ružomberok – BKŽ Levice 52:30 (20:15), Kulašíková 12, Uramová 10. STARŠIE ŽIAČKY: MBK Ružomberok – Good Angels Košice 2003 22:87 (9:48), Straková 9, Kubáňová a Brózová po 5. MBK Ružomberok – Good Angels Košice 2004 24:58 (7:35), Straková 12, Kubíková 6. MLADŠIE ŽIAČKY: MBK Ružomberok – Stará Ľubovňa 54:21 (31:12), Páteková 17, Sliacka 15. MBK Ružomberok – Stará Ľubovňa 64:32 (27:12), Sliacka 16, Kajdová 14.

(22.10): STARŠIE MINI ŽIAČKY: MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava 56:28 (27:16), Štefančová 15, Drapáčová 9. MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava 62:20 (31:8), Oravcová 16, Jarinová 12.

(29.10.): STARŠIE ŽIAČKY: ŠBK Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok 76:34 (35:13), Kubáňová 8, Straková 7. BAM Poprad – MBK Ružomberok 48:53 (25:40), Lukáčová 18, Straková 14. MLADŠIE ŽIAČKY: MBK Ružomberok – BAM Poprad 43:37 (15:18), Sliacka 16, Páteková 11. MBK Ružomberok – BAM Poprad 33:54 (12:39), Sliacka 9, Kajdová 9. MLADŠIE MINI: MBK Ružomberok – Spišská Nová Ves 39:33 (14:18), Hrnčiarová 13, Kajdová 8, Jarinová 6, Synaková 6, Štefancová L. 4, Oravcová M. 2.

(5.11.) STARŠIE MINI: MBK Ružomberok – BAM Poprad 49:26 (27:12), Štefančová 11, Hanáková 7. MBK Ružomberok – BAM Poprad 32:40 (11:22), Štefančová 12, Ďuratná 5.

(12.11.) JUNIORKY: MBK Ružomberok – CBK Minibuseuropa Ťahanovce 54:66 (26:34), Belušová 21, Praženicová 16. STARŠIE ŽIAČKY: MBK Ružomberok – ŠŠK Union press Košice 49:71 (25:33), Vrťová 14, Straková 11. MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava 47:54 (25:21), Brózová 17, Kubáňová 8. MLADŠIE ŽIAČKY: Young Angles Košice 2005 – MBK Ružomberok 72:26 (26:14), Sliacka 9, Kajdová 6. Young Angles Košice 2005 – MBK Ružomberok 60:33 (23:8), Sliacka 19, Kajdová 6. MLADŠIE MINI ŽIAČKY: ACAPO Lučenec – MBK Ružomberok 2:52 (neoficiálne 5:84) – V Lučenci si basketbal naše žiačky poriadne užívali. Rozhodnuté bolo už po druhej štvrtine (52:2) pre MBK Ružomberok. Zápis bol podľa pravidiel ukončený. Uvádzame len body uvedené v zápise: Kajdová S. 18, Jarinová 15, Štefancová L. 6, Synaková 4, Oravcová M. 3, Labajová 2, Drapáčová B. 2, Šarayová 2. Dievčatá dali v skutočnosti ešte oveľa viac bodov. Celkový výsledok zápasu bol 84:5 pre MBK RBK (ten však už SBA neuvádza ) lebo druhý polčas sa už len dohrával.

(19.11.) STARŠIE MINI ŽIAČKY: YAKE Blue Košice – MBK Ružomberok 29:43 (12:17), Ďuratná 10, Jarinová 9, Oravcová, Štefančová 6, Hrnčiarová, Hanáková 4, Krettová 3,  Drapáčová 1. YAKE Blue Košice – MBK Ružomberok 34:43 (16:24), Krettová 13, Jarinová 9, Oravcová 5,Hrnčiarová, Štefančová 4, Hanáková, Klásková 2, Drapáčová 3, Borovská 1.

21.11.2016 – Víkendové výsledky mládežníckych družstiev

STARŠIE MINI: MBK Ružomberok – CBK Košice 10:97 (3:59) Sliacka 7b, Švidroňová 2b – Bačová 18b, Daňková 14b. MBK Ružomberok – CBK Košice 10:77 (3:59) Páteková 8b, Kôrková 2b – Dzurová 21b, Haliarová, Daňková a Nigutová po 10b.

ŽIAČKY: Spišská Nová Ves – MBK Ružomberok 31:27 (21:16) a 45:42 (22:18)

KADETKY: MBK Ružomberok – ŠBK Spišská Nová Ves 51:65, Škvareková 15, Praženicová 11. MBK Ružomberok – BAM Poprad 51:53, Halušková 11, Šefranková a Praženicová 8.

07.11.2016 – Víkendové výsledky mládežníckych družstiev

STARŠIE MINI: MBK Ružomberok: ŽBK Rožňava 54:11 (26:3) Páteková 26b, Sliacka 14b – Molciková 4b, Molnarová 3b. MBK Ružomberok: ŽBK Rožňava 51:19 (28:8) Sliacka 26b, Páteková 8b – Košťálová a Schmidt po 4b, Soldosová 3b.

ŽIAČKY: MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 33:46 (12:27) Lukáčová 9, Kubíková 8 – Nagyová 14, Neuschlová 12. MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 47:51 (28:17) Lukáčová 10, Kubáňová, Kubíková, Straková 8 – Neuschlová 24, Nagyová 11.

KADETKY: BK SOUŽ Cassovia Košice – MBK Ružomberok 46:44 (26:29) Škvareková 12, Uramová 11. ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok 67:81 (25:37) Škvareková 16, Uramová 16.

22.11.2015 – Žiačky dvakrát vyhrali v Martine

Juniorky: Banská Bystrica – MBK Ružomberok 68:58

Žiačky: MBK Ružomberok – Slávia Medik Martin 56:31 a 61:22

Trénerka Monika Kováčiková: „Boli štvrtiny, v ktorých sme výrazne poľavili, no chuť a odhodlanie bojovať boli na správnom mieste. Všetky hráčky dokázali skórovať, čo si veľmi cením.“

Stašie mini žiačky: MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 18:80 a 19:58

Trénerka Mária Grafová: „V oboch zápasoch bolo cítiť, že hráme proti dievčatám, ktoré majú väčšie skúsenosti, napriek tomu sme si mohli odpustiť niektoré chybičky v obrane aj útoku.“

16.11.2015 – Staršie žiačky uspeli v Bratislave

Mladšie žiačky: MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 53:47 a 27:48

Žiačky: Žilina – MBK Ružomberok 69:29 a 64:36

Staršie žiačky: BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 37:70, BK Petržalka – MBK Ružomberok 55:93

Juniorky: CBK Košice – MBK Ružomberok 51:45, DAM Poprad – MBK Ružomberok 53:45

8.11.2015 – Kadetky takmer prekvapili v Košiciach

Staršie mini žiačky: BKM Žilina – MBK Ružomberok 39:34 a 42:49

Mladšie mini žiačky: BKM Žilina – MBK Ružomberok 12:72

Kadetky: MBK Ružomberok – YA 1999 Košice 32:98 (v Koniarni) a 37:67 (v Košiciach)

Trénerka Monika Štulajterová: „Prvé stretnutie bolo pre nás veľmi poučné, naše školácke chyby poznačili vývoj zápasu. Druhý zápas – akoby sme nastúpili proti úplne inému súperovi, hrali sme pekne, po polčase, ktorý sme prehrali len o 7 bodov, však boli moje zverenky pomalé a zakríknuté. Svoju úlohu tiež zohrala vyčerpanosť.“

25.10.2015 – So Žilinou obidva zápasy víťazne

Mladšie žiačky: BKM Žilina – MBK Ružomberok 37:54 a 41:56

Mladšie mini žiačky: Poprad – MBK Ružomberok 55:24

Juniorky: MBK Stará Turá – MBK Ružomberok 93:41, BKM Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok 97:46

19.10.2015 – Vo Zvolene výhry žiačok

Žiačky: BK ZŠ Zvolen – MBK Ružomberok 38:49 a 33:53

Trénerka Monika Kováčiková: „Teším sa, pretože dievčatá podali slušný výkon, čo sa odrazilo aj v skóre a dvoch výhrach. Mali sme dobrý pohyb, bojovnosť a motiváciu.“

Staršie mini: BAM Poprad – MBK Ružomberok 53:3 a 51:8

Trénerka Mária Grafová: „Nedá sa nám uprieť bojovnosť, no na hráčskych činnostiach ešte musíme popracovať. Je nám jasné, že v tejto kategórii veľa vody nenamútime, aspoň však získame cenné skúsenosti. Kostru družstva tvoria dievčatá, narodené v roku 2005 a mladšie.“

Kadetky: GA 2000 – MBK Ružomberok 88:38 (v Košiciach) a 70:46 (v Koniarni)

16.10.2015 – V Poprade vyhrali žiačky obidva zápasy

Mladšie žiačky MBK Ružomberok pod vedením Antona Panisa vyhrali uplynulý víkend v Poprade obidva zápasy. V prvom si poradili s domácimi rovesníčkami 48:12, v druhom 32:13. Staršie žiačky najprv prehrali so Spartakom Myjava 44:59, no už na druhý deň v našej hale T18 dominovali proti Trnave, ktorú zmietli z palubovky po výsledku 96:34. Juniorky, ktoré mali odohrať stretnutia v Seredi, svoje zápasy nehrali, pretože ich súperky sa zo súťaže odhlásili. Kadetky mali voľný víkend, žiačkam a kategóriám mini sa súťažná sezóna začína tento víkend 17.10.

Výsledky:
mladšie žiačky: BAM Poprad – MBK Ružomberok 12:48 a 13:32
staršie žiačky: MBK Ružomberok – Spartak Myjava 44:59, MBK Ružomberok – Slávia Trnava 96:34

© MBK Ružomberok 2015

28.9.2015 – V Košiciach juniorky s výhrou aj prehrou

Po ženách odohrali svoje prvé majstrovské zápasy v novej sezóne naše juniorky. Žreb ich vyslal do Košíc, kde si zmerali sily s BK SOŠŽ Košice a YOUNG ANGELS Košice. 

1. zápas :  BK SOŠŽ Košice -MBK Ružomberok 58:91 (23:34). Body MBK: Jarinová P. 20,  Kankríniová J. 18 b, Petrová B. 11b

Trénerka Iveta Bieliková: “Zápas sme mali vo svojej réžii, od začiatku sme predvádzali rýchlu hru dopredu  a aj keď sa súper snažil hrať na nás rôzne spôsoby obrany (zónu, alebo zónový pressing), dokázali sme si udržať náskok a v druhej časti hry sme si ho postupne zvyšovali.  V tomto zápase sa prvý krát vo svojej kariére zapísala do streleckej tabuľky naša nová hráčka 190 cm Viktória Kováčová, ktorá dal 6 bodov.”

2. zápas:  YOUNG ANGELS Košice – MBK Ružomberok 47:43 (25:22). Body MBK: Jarinová P. 15 b, Kohútová T. 11 b, Belušová A. 9b
Už názov súpera vzbudzuje rešpekt, aj keď sa jedná “len” o kategóriu junioriek. Už roky to medzi týmito dvoma družstvami iskrí. Z napínavého zápasu vyšli nakoniec Košičanky. Trénerka Iveta Bieliková: Druhý zápas sme odohrali s našim už niekoľko ročným rivalom v mládežníckej kategórii Young Angels Košice. Prehrali sme o 4 body a naša prehra nás mrzí, lebo na konci zápasu 37 min do konca sme viedli o 4 body a  len našimi neúspešnými dobre pripravenými streleckými pozíciami spod koša  sme sa obrali o víťazstvo.  V tomto zápase prevládala obrana nad útokom a aj keď súper mal veľkú výškovú prevahu pod košom , podarilo sa nám eliminovať jeho výhodu a dokázali sme ho ubrániť na 47 bodov. Bol to zápas plný zvratov a družstvá sa medzi sebou predbiehali o každý bod.”

© MBK Ružomberok 2015

 

31.1. 2015

Mladšie žiačky: Monika Kováčiková

Prievidza – Ružomberok 59:22 a 60:19

S1:Teličáková ,Kostecká po 14 – Remenárová 8 , Hatalová 6

S2:Teličáková 22 , Lajtmanová 8 – Kovaľová 9 , Remenárová 7

Výsledky MBK  Ružomberok víkend  7.2. – 8.2.2015

7.2. a 8.2. 2015

Kadetky: Iveta Bieliková

 1. zápas – so. 7.2.2015 – BAM Poprad “A” – MBK Rbk   82:60 (40:36)
  Body: Jarinová P. 26 b., Adamčová m. 7 b., Csiffáryová 6 b.2. zápas – ne. 8.2.2015 – BAM Poprad “B” – MBK Rbk  56:84 (34:45)
  Body: Jarinová P. 21 b., Csiffáryová S. 18 b., Belušová A. 15 b

Staršie mini: Anton Panis

 1. 7.2.2015
 2. Banská Bystrica – Ružomberok 33:15

S: BB Neuschlová 15 , Krnčoková 11 – Rbk. Straková 4 , Brózová 3

 1. Ružomberok – Žilina 8:50

S: Rbk. Straková 3 , Slivoňová ,Lukáčová po 2 – ZA Boženíková 17 , Strážovcová 12

 

Výsledky mládežníckych družstiev MBK 23.1 – 25.1.2015

24.1. 2015 Kadetky, trénerka Iveta Bieliková

BK ŠKP 08 B. Bystrica – MBK Rbk: 57:83 ( 23:34)
Body MBK Rbk: Jarinová P. 24 b., Kohútová T. 23 b., Kankríniová J. 11 b.

Žiačky, tréner Ladislav Šaffo

23.1. 2015 Dohrávka: Ružomberok – Martin 78:18 a 89:32

24.1. 2015 Banská Bystrica – Ružomberok 65:24

Body BB: Moncoľová 11 , Huťková 10 – Body MBK: Škvareková 11 , Nemčeková 4 Banská

Bystrica – Ružomberok 61:31

Body BB: Žilinská 14 , Podhradská ,Moncoľová po 11 – Body MBK: Šefranková 8 , Škvareková 7

24.1. 2015 Staršie mini, tréner Anton Panis

Turnaj v Žiline

Žilina – Ružomberok 85:33

Body Žilina: Tarabíková 18 , Gavláková 16 – Body MBK: Bystričanová 11 , Lukáčová 9

Ružomberok – Banská Bystrica 53:44

Body MBK: Lukáčová 22 , Kubíková 13 – Body BB:  Krnčoková 20 , Gošenicová ,Kalinová po 7