Regionálne kolo Minibasketschow v Ružomberku

Vo štvrtok 21.3.2019 sa v Koniarni konalo posledné regionálne kolo v minibasketschow 2019. Do regionálneho kola postúpili najúspešnejšie tímy z oblastných kôl a tak sme v Koniarni privítali žiakov zo  ZŠ s MŠ Oravský Podzámok, ZŠ Zarevúca, ZŠ Bystrická A, ZŠ Janka Kráľa Liptovský Mikuláš a Súkromná základná škola DSA Považská Bystrica.

Víťaz ZŠ Bystrická Ružomberok postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať v Bratislave 2. mája v Hant Aréne.

Viac o regionálnych kolách je na stránke SBA MINIBASKETSHOW

…Štvrtok patril poslednému regionálnemu kolu, ktoré organizoval momentálne líder ženskej extraligy, klub MBK Ružomberok.  Do turnaja sa zapojilo 5 školských výberov z Ružomberka a okolia + školské družstvá z Považskej Bystrice a Liptovského Mikuláša.

Skvelá atmosféra a výborná organizácia zo strany domáce basketbalového klubu bola čerešničkou na torte. Deti mali možnosť odohrať zaujímavé zápasy na palubovke, kde sa preháňali tie najväčšie hviezdy svetového ženského basketbalu. Práve to je hlavným cieľom projektu, takouto formou motivovať začínajúce basketbalové hviezdičky k tomu, aby nabrali ten správny smer.

pokračovanie článku TU

FOTOGALÉRIA