Tréner Bratislavy: Hráte oveľa lepšie ako Piešťany, budem vám držať palce

Premiéra, ktorá nezačala najlepšie. Ružomberok sa po prvý raz v extralige stretol s tímom Dubček Bratislava, a úvodné minúty boli v bodovej réžii hostí…

Ale, len úvodné minúty. Pokračujeme v novom štýle informovania o domácich zápasoch Ružomberka. Veríme, že sa vám tento typ spravodajských článkov z duelov MBK zapáči…

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

Michaela Fekete zaznamenala pozoruhodnú bilanciu pokusov za tri body = 4 strely, 4 úspešné trojky. Len tak ďalej!

“Miroslava Mištinová je momentálne na Slovensku číslo jedna,” – nechal sa po zápase na adresu našej kapitánky počuť tréner hostí Marián Guzikiewicz.

Hoci úvodnú päťminútovku Ruža prehrala 8:11, potom zapla na vyšší rýchlostný stupeň, a druhú štvrtinu ovládla absolútne a “na nulu” – 22:0!

AKO SA VYVÍJAL DUEL?

Nuž, nie podľa očakávania. Bratislavčanky v ňom viedli, a to pomerne dlho (2:0, 7:3, 9:4, 11:6, 13:8). Ešte pred koncom prvej štvrtiny však zverenky Juraja Suju pridali, a úvodnú desaťminútovku tak ovládli 23:16. Potom ukázali svoju silu, keď v úseku medzi 11. a 20. minútou (2. štvrtina), nedovolili prekvapeným súperkám skórovať ani raz, túto pasáž vyhrali 22:0! Potom už, napriek občasnému vzdoru inak húževnatého bratislavského protivníka, bol na palubovke predovšetkým jediný tím – úradujúci majster. Štvrtiny 21:10 a 25:6 hovoria jasnou rečou, excelovali najmä Jackovecová, ale aj Fekete, Misťinová či Američanka Williamsová. Tréner Suja naše žabky vôbec nešetril, držal ich pod tlakom, ako vhodnú a účelnú prípravu pred ťažkým zápasom v stredu proti Hatay BB (23.10. o 17:00). Konečný rezultát 91:32 bol ešte v záverečných sekundách ocenený z publika skandovaným potleskom. Do zápasu nezasiahla jedna z posíl MBK Nikola Dudášová, ktorej to nedovolili mierne zdravotné problémy – do stredy by mala byť v poriadku. Ešte stojí za zmienku, že v červenom drese súpera sa predstavila aj naša bývalá hráčka Petra Jarinová, a počínala si dobre, zaznamenala deväť bodov a bola druhou najlepšou strelkyňou hostí.

HLASY TRÉNEROV

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som spokojný s 35 minútami zápasu. Prvých 5 minút bol rozpačitých, ale bolo to pochopiteľné po tom všetkom, čo sme absolvovali uplynulý týždeň. Treba dievčatá pochváliť, veľa energie vložili do duelu v každej sekunde, to si treba ceniť. Na tom musíme stavať, týmto smerom sa máme uberať. Vyhrali sme doskok 56:24, na tom je potrebné stavať, to je veľmi dobrá informácia.”

Marián Guzikiewicz, tréner Bratislavy: “Po takejto vysokej prehre sa mi ťažko hodnotí zápas. Nepochyboval som, že Ružomberok vyhrá, pretože kvalitatívne je niekde inde ako my – skúsenosťami, zahraničnými hráčkami, Mištinová, ktorá je momentálne slovenská jednotka… Zo začiatku nás trošku podcenili, no potom zahrali veľmi dobre. Mne sa ich hra veľmi páčila, väčšina glorifikuje Piešťany, ale, hrali sme aj proti nim, Ružomberok hrá oveľa lepšie a budem mu držať palce.”

ŠTATISTIKY

MBK Ružomberok – Dubček Bratislava 91:32 (23:16, 45:16, 66:26). Jackovecová a Fekete po 19, Williamsová 17, Mištinová 16, Turudićová 8, Stašová 6, Moravčíková 4, Havranová 2 – Šeligová 12, Jarinová 9, Krajčovičová 6, Vaiglová 5. Štvrtiny: 23:16, 22:0, 21:10, 25:6. TH: 11/9 – 6/5. Trojky: 6-3. Diváci: 450. Rozhodovali: Sirocký, Oberová, Čurila. Úspešnosť streľby: 57,6% – 19,7%. Najviac času na palubovke (MBK): Mištinová 29:01, Stašová 28:41, Moravčíková 26:28, Turudićová 24:28, Jackovecová 24:04, Williamsová 20:19, Fekete 19:51.