Sibír Ruži neprial, najbližšie MBK trikrát doma

Ďalším súperom MBK v Európskom pohári bude v stredu 23. októbra v Koniarni turecký tím Hatay BB. Ešte predtým sa však naše žabky predstavia domácim divákom proti nováčikovi extraligy.

V ďalekom ruskom Krasnojarsku držala Ruža so svojim súperom krok len v prvej štvrtine. V jej závere Enisey bodovo unikol, a rozdiel v skóre sa neustále zvyšoval. Ani po zmene strán sa Liptáčkam nepodarilo zastaviť ofenzívu domáceho favorita, a hoci zverenky Juraja Suju prehrali záverečnú štvrtinu len o jediný bod, na prehre o 23 bodov to už nič nezmenilo.

V oranžovom drese sa bodovo najviac darilo Mištinovej, ktorá zaznamenala 19 bodov, Jackovecová pridala 17 a Fekete 10. Najbližšie čaká Ružomberok trojica domácich zápasov. V Koniarni sa už zajtra (sobota 19. októbra) predstavia proti nováčikovi extraligy – tímu Dubček Bratislava (17:00). V rovnakom čase v stredu 23. októbra príde do Koniarne turecký tím Hatay BB (Európsky pohár FIBA), a v sobotu o týždeň sa MBK predstaví v extraligovom šlágri proti Piešťanom. Tento zápas sa začne kvôli futbalovému zápasu Ružomberok-Trenčín (16:00) v netradičnom čase o 18:45.

WBC Enisey Krasnojarsk – MBK Ružomberok 82:59 (23:16, 42:27, 68:46). Marčenková a Linskensová po 14, Kolovskaiová a Kiryanová po 12, McCrayová 10 – Mištinová 19, Jackovecová 17, Fekete 10, Williamsová a Turudićová po 4, Stašová 3, Moravčíková 2. Štvrtiny: 23:16, 19:11, 26:19, 14:13. TH: 13/9 – 16/13. Trojky: 9-6. Diváci: 500. Úspešnosť streľby: 47.1% – 34.5%.