Krutá prehra, ale aj pochvala za atmosféru

Trénerka súpera pochválila domácich fanúšikov a atmosféru na zápase. Najbližšie sa MBK stretne v extraligovom šlágri v sobotu o 18:45 proti Piešťanom…

Od začiatku Ruža prekvapovala nielen svoje silné súperky, ale aj domácich divákov. Bola nebojácna, diktovala tempo, bodovala a vypracovala si s mohutnou podporou pubika, na čele s fanklubom Concordia 1906, sľubný náskok 24:16. Potom však začali úradovať Turkyne. Prekukli našu taktiku, zlepšili doskok a boli prakticky bezchybné v obrane. Navyše, Ruži sa nečakane v 14. minúte zranila rozohrávačka Stašová, čo bola voda na mlyn Hatayu. Favorit zápasu neustále zvyšoval svoj náskok, zverenky Juraja Suju ako-tak hrýzli len po zmene strán. Konečný výsledok o 20 bodov je pre MBK možno nespravodlivý, ale Liptáčky si môžu napraviť chuť už v sobotu v šlágri extraligy proti Piešťanským Čajkám (18:45).

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Mali sme výborný vstup do zápasu, Turkyne ho však zachytili. Už na konci druhej štvrtiny zobrali zápas do svojich rúk. Naša disciplína postupne upadala. Myslím ši však, že sme si zaslúžili uhrať prijateľnejší výsledok.”

Aikaterini Chatzidkaiová, trénerka Hatay: “Najskôr chcem pogratulovať fanúšikom Ružomberka, sú naozaj skvelí, bolo mi cťou hrať v takejto atmosfére. Na zápas sme sa pripravovali poctivo, napriek tomu sme jeho začiatok nezachytili. Neskôr sme však kontrolovali doskok, čo v konečnom merítku rozhodlo zápas.”

MBK Ružomberok – Hatay BB (Tur.) 65:85 (24:16, 37:38, 49:60). Fekete a Mištinová po 16, Jackovecová 12, Turudićová 11, Dudášová 6, Williamsová a Havranová po 2 – Magarityová a Ben Abdelkaderová po 23, Gajićová 21, Yavasová 6. Štvrtiny: 24:16, 13:22, 12:21, 16:26. TH: 11/7 – 18/17. Trojky: 6-8. Diváci: 1050. Úspešnosť streľby: 40.6% – 43.5%. Najviac času na palubovke (MBK): Mištinová 38:03, Dudášová 33:43, Jackovecová 29:22, Turudićová 26:20, Fekete 25:47.