Ružu čaká šláger ligy, začiatok netradične o 18:45

V rýchlom slede pôjde o tretí domáci zápas MBK za sebou. Uplynulú sobotu Ružomberok vyprevadil nováčika z Bratislavy jasne 91:32, včera podľahol hlavnému favoritovi základnej skupiny EP FIBA o dvadsať bodov 65:85.

Zverenky Juraja Suju sa v sobotu 26. októbra znovu predstavia domácim fanúšikom. V šlágri slovenskej extraligy bude ich súperom aktuálny vicemajster a v uplynulých rokoch hlavný rival v boji o titul – Piešťanské Čajky. Kvôli futbalovému zápasu Fortuna ligy MFK Ružomberok – AS Trenčín (16:00) je začiatok duelu posunutý na netradičný čas – 18:45. „Chceli sme tým vyhovieť všetkým športovým fanúšikom, ktorí navštívia stretnutie našich futbalistov pod Čebraťom. Po ňom budú mať takmer hodinu čas na presun do Koniarne,“ ozrejmil dôvod termínu úvodného rozskoku manažér MBK Radoslav Popelka.

Zo včerajšieho merania síl proti tureckému Hatay BB si Radka Stašová odniesla nepríjemné zranenie lakťa. Aký je jej aktuálny stav, to sme sa opýtali trénera MBK Juraja Suju: „Nie je tam vážnejšie zranenie, nemala by teda hroziť dlhšia absencia. Naopak, budeme robiť všetko preto, aby Radka hrala už v sobotu proti Čajkám. Jej štart v zápase EP FIBA v Minsku budúci štvrtok by mal byť istý.“

POHĽAD DO KABÍN

MBK RUŽOMBEROK. V extralige zatiaľ suverénna jazda, aj keď všetky doterajšie duely možno – s prihliadnutím na to, že MBK je úradujúci majster – označiť za „povinné jazdy“. Stretnutia sa skončili pomerne vysokým rozdielom (s Bystricou výhra o 57 bodov, so Šamorínom o 25, s Košicami o 17, s Bratislavou o 59). V Európskom pohári FIBA si Ruža doposiaľ pripísala dve prehry – v Krasnojarsku, aj včera doma s tureckým Hatay BB. Nálada v šatni však vôbec nie je zlá, naopak, naše žabky sú odhodlané v sobotu potešiť svojich priaznivcov a pripísať si do extraligovej tabuľky ďalšie víťazstvo.

PIEŠŤANSKÉ ČAJKY. Neprežívajú dobrý začiatok sezóny. Na svoje konto si totiž pripísali dve prekvapujúce prehry. Najprv extraligovú proti Banskej Bystrici, dokonca v domácej Diplomat aréne (69:72), a včera nestačili v zápase Stredoeurópskej ligy na Levhartice Chomutov (60:69), rovnako doma. V tíme majú až päť cudziniek, jedna z nich – Hamilton-Carter, nastrieľala včera polovicu všetkých bodov družstva (30), ostatné hráčky zostali na jednociferných číslach. Zápas v Ružomberku ich môže v prípade víťazstva nakopnúť a pridať sebavedomie, alebo (v prípade prehry) prehĺbiť zdanlivú krízu a začať si klásť vážne otázky typu – ako z toho von…

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky -> sobota 26.10.2019, 18:45, ŠH Koniareň. Ceny vstupeniek: 2,00 / 1,00 eur. Predpredaj: Informačné centrum Ružomberok, Bernolákova 1.

Link na sledovanie zápasu naživo: https://www.youtube.com/watch?v=4AqTHQAIURs

Link na živý textový prenos (štatistiky, FIBA): https://www.fibalivestats.com/u/EXTW/1357273/

(c) MBK Ružomberok 2019