Toto vás dnes čaká v Koniarni…

V prvom rade, samozrejme, vyvrcholenie extraligovej sezóny v podaní dvoch najlepších tímov – MBK Ružomberok a Good Angels Košice. Ale, sú tu aj iné lákadlá, prečo by ste nemali dnes od 17:00 v ružomberskej hale chýbať.

„Na úvod stretnutia zaspievajú štátnu hymnu uznávaní folkloristi zo Šumiaca pod Tatrami,“ prezradil manažér MBK Radoslav Popelka. Ako ďalej poznamenal, chlapi z rázovitej obce budú spievať text hymny bez hudobného sprievodu. „Určite pridajú aj Na Kráľovej holi, s touto notoricky známou a obľúbenou skladbou sa predstavia divákom cez polčasovú prestávku.“

Okrem toho pripravil klub pre svojich fanúšikov nové – finálové – číslo Bulletinu MBK, ktorý bude bezplatne k dispozícii vo vstupnej hale pod južnou tribúnou. „Rovnako si budú môcť naši priaznivci zakúpiť dva druhy našich šálov s logom klubu a nápisom MBK Ružomberok, ako aj klubové tričká,“ povedal Popelka.

Žiaľ, z bezpečnostno-technických dôvodov nebude roztiahnutá severná tribúna. Znovu má slovo manažér MBK: „Len pred niekoľkými hodinami skončila v Koniarni medzinárodná tanečná súťaž, nie je možné v takom krátkom čase vysunúť obrovskú tribúnu. Na druhej strane, určite ju vysunieme v prípade, že dnes naše baby vyhrajú, a séria sa tým pádom vráti budúcu sobotu znovu do Ružomberka.“

Hráčsky káder, chvalabohu, nepostihol žiadny zdravotný problém, všetky žabky by mali nastúpiť. „Kým v Košiciach nás trápili menšie komplikácie, na tento duel sme úplne v poriadku po zdravotnej stránke,“ potvrdil tréner MBK Juraj Suja. Dodal, že spolu s hráčkami sa tešia na vynikajúcu atmosféru a dúfajú, že početnej rodine basketbalových priaznivcov urobia dnes radosť.

2. finálový zápas: MBK Ružomberok – Good Angels Košice, nedeľa 8.4.2018 o 17:00, športová hala Koniareň. Brány sa otvárajú o 15:45, odporúčame prísť so značným predstihom oproti začiatku zápasu.