Nič sa nemení, stále sme tri víťazstvá od titulu

Angels aréna bola dejiskom prvého finálového zápasu extraligy v basketbale žien. Proti sebe sa postavili odvekí rivali – Good Angels Košice a MBK Ružomberok.

Nebol to ideálny ružomberský večer. Domáce basketbalistky zaskočili svoje súperky, a hoci úvodné dejstvo vyhrali len o päť bodov, druhá desaťminútovka, ktorá, ako sa neskôr ukázalo, rozhodla o osude stretnutia, bola čisto v ich réžii. Vyhrali ju 28:12, a do polčasových šatní odchádzali s pohodlným náskokom 21 bodov. Ani po zmene strán nedovolili skúsené Košičanky skresať Ružomberku zo svojho solídneho náskoku. Naopak, bodový rozdiel si starostlivo strážili, a neprehrali v zápase ani jedinú štvrtinu. Napokon sa tešili z víťazstva o 24 bodov.

Pre Ružomberok sa však nič nemení. Aj pred týmto zápasom ho od zisku extraligového titulu delili tri víťazné zápasy, rovnaký fakt platí aj v týchto dňoch. Zmeniť tento status budú mať Liptáčky príležitosť už v nedeľu 8. apríla, kedy o 17:00 privítajú v Koniarni v druhom finálovom zápase zverenky Petra Jankoviča – Good Angels Košice. Bude to veľký basketbalový sviatok, na ktorý klub znovu pripravuje pre fanúšikov viaceré prekvapenia, o ktorých sa v najbližších hodinách dočítate…

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 82:58 (20:15, 48:27, 69:45) – stav
série 1:0. Jurčenková 18, Morrisová 13, Stehlíková 12, Šarauskaitéová 9,
Petersová a M. Páleníková po 8, Žirková a Bálintová po 6, Theinerová 2 –
Ellenbergová 16, Walkerová 12, Campbellová a Mištinová po 10, Janoščíková
7, Kováčiková 3. Štvrtiny: 20:15, 28:12, 21:18, 13:13. TH: 15/9 – 11/8. Trojky: 5-2.
Diváci: 1 200. Úspešnosť streľby: 45% – 40%.