Ružomberok sa teší, po štyroch rokoch hrá MBK znovu o titul

Štyri roky čakal basketbalový Ružomberok na extraligové finále. To sa stáva po zdolaní Piešťan realitou, súperom Liptáčok v boji o titul majstra republiky sa zverenkám Juraja Suju postaví do cesty odveký rival a úradujúci šampión Good Angels Košice.

70:62, 64:61, 73:48. Výsledky troch semifinálových zápasov, ktorými Ružomberčanky pokorili Piešťanské Čajky. Sériu vyhrali v najkratšom možnom čase bez jediného zaváhania 3:0, a hoci hlavne v úvodných dvoch dueloch boli zverenky Martina Pospíšila nepríjemným a húževnatým súperom, v záverečnom meraní síl ťahali po celý zápas za kratší koniec, a Ruža ich po ukážkovom výkone prevalcovala výhrou o 25 bodov.

Hlavný cieľ klubu, ktorý si vedenie a realizačný tím stanovili – postup do finále – tak je v tejto chvíli splnený. To však Ružomberku nestačí. Je pred nami ďalšia, mimoriadne atraktívna výzva, nielen potrápiť, ale aj zdolať majstrovské Košice, znie unisono z kuchyne MBK. Finálová séria sa začína v stredu 4. apríla v Košiciach, pokračuje v nedeľu 8. apríla v ružomberskej Koniarni. Dôvod tohto netradičného hracieho termínu vysvetľuje manažér MBK Radoslav Popelka: „Sobota 7. apríla patrí v našej hale významnej súťaži v spoločenských tancoch Ružomberok Open 2018. Nedeľu však považujeme za ešte lepší termín finálového duelu, pretože v sobotu je okrem toho pod Čebraťom výkop ligového zápasu vo futbale MFK Ružomberok – MŠK Žilina. Takto si budú môcť športoví fanúšikovia prísť na svoje obidva víkendové dni.“

Ako sme už avizovali, na finálový zápas MBK Ružomberok – Good Angels Košice (8. apríla o 17:00 v Koniarni) bude roztiahnutá po štyroch rokoch aj vysúvacia severná tribúna, čím sa zvýši kapacita haly pri úplnom zaplnení na takmer 4000 divákov. „Srdečne pozývame všetkých športových priaznivcov, aby si prišli spolu s nami vychutnať tento basketbalový sviatok, a zároveň povzbudiť naše hráčky proti silnému tímu Good Angels Košice. Pripravujeme pre fanúšikov znovu viacero prekvapení, o ktorých budeme aj prostredníctvom našej stránky čoskoro informovať. Určite sa oplatí prísť v nedeľu 8. apríla na finále,“ hovorí Radoslav Popelka.

Program finálovej série extraligy žien 2017/2018: Good Angels Košice – MBK Ružomberok. 1. zápas: streda 4.4.2018 (Košice), 2. zápas: nedeľa 8.4. o 17:00 (Ružomberok), 3. zápas: streda 11.4. (Košice), prípadný 4. zápas: sobota 14.4. o 17:00 (Ružomberok), prípadný 5. zápas: streda 18.4. (Košice).

(c) MBK Ružomberok 2018