Stovka Šamorínu, 26 bodov Williamsovej

Po prehre v Piešťanoch, no hlavne po zbabranom prvom polčase, sa chcel úradujúci majster SR rehabilitovať za svoj výkon v domácom stretnutí proti Šamorínu.

Odčinenie výkonu/prehry v Piešťanoch úspešné. Tak mi mohla znieť upokojujúca veta pre fanúšikov po skončení zápasu Ružomberka so Šamorínom. Po tomto stretnutí totiž musel úradujúci majster odchádzať z palubovky spokojný, kým súper získal len ďalšie podnety na premýšľanie…

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

Najväčší potlesk si vyslúžila Dorota Kubáňová, ktorá uzavrela strelecký účet stretnutia.

+ Najväčší potlesk v Koniarni si vyslúžila Dorota Kubáňová (MBK), ktorá uzavrela strelecký účet zápasu šesť sekúnd pred koncom dvomi bodmi, čím upravila na konečný stav 104:36.

+ Rozdiel v úspešnosti streľby bol doslova priepastný, kým Ružomberok zaznamenal 55%, Šamorínu “padlo” len 25% pokusov počas stretnutia.

+ Strelecky sa darilo najmä Williamsovej, ktorá konto súpera zaťažila 26 bodmi.

VÝVOJ STRETNUTIA

“Nebolo o čom” už po prvej desaťminútovke, ktorú Ružomberok vyhral presvedčivo 30:11. Hráčky úradujúceho majstra boli všade prvé, hrali s energiou a nasadením, pričom Šamorín evidentne nestíhal reagovať na vývoj zápasu. Stav 54:17 po polčase hovorí za všetko, po zmene strán MBK vôbec nepoľavil, naopak, udržiaval vysoké tempo hry a vzďaloval sa svojmu súperovi. Viac ako 14 minút v zápase absolvovala Uramová, Ružomberok hádzal až 36 trestných hodov, kým Šamorín len sedem.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Po tej hanbe, čo sme predviedli v PIešťanoch v prvom polčase, sme si s dievčatami vyčistili stôl. (JURAJ SUJA)

Juraj SUJA, Ružomberok: “Sme spokojní. Po tej hanbe, čo sme predviedli v Piešťanoch v prvom polčase, sme si s dievčatami vyčistili stôl. Povedali sme si, ako by sme mali pokračovať, trénovali sme dobre celý týždeň, urobili sme viacero zmien v hre, hlavne v útoku. Mali sme snahu, energiu, všetko to, čo sme mali mať, vrátane rýchleho prechodu do útoku. Dúfam. že to dokážeme v podobnom duchu preniesť do ďalších zápasov.”

Keď je Ružomberok spokojný s takýmto výkonom, keď im to niečo dá, v poriadku. Je to ich vec. (TIMEA SUJOVÁ)

Timea SUJOVÁ, Šamorín: “V decembri to bol s MBK iný zápas, lebo pískali iní rozhodcovia ako dnes. Hráčky Ružomberka nás búchali po rukách, hrali s rukami. Ťažko sa potom hrá, človek aj rezignuje, lebo sa bojí zranení. Tam dostanete lakeť, tu vám odpískajú úmyselný faul. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Málo nás bolo, chýbali nám dve hráčky, nebolo nám dopriate. Keď je Ružomberok spokojný s týmto výkonom, keď im to niečo dá, v poriadku. Je to ich vec.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 104:36 (30:11, 54:17, 79:30). Williamsová 26, Enabosiová 22, Živaljevićová 19, Praženicová 14, Turudićová a Havranová po 7, Rusiňáková 5, Kubáňová a Uramová po 2 – Vaiglová 11, Sujová 9, Marcová 8, Horvátová 4, Ernstová a Lelkesová po 2. Štvrtiny: 30:11, 24:6, 25:13, 25:6. TH: 36/28 – 7/7. Trojky: 4-1. Bez divákov. Rozhodovali: Doušek, Bartoš, Izák. Úspešnosť streľby: 55% – 25%. Čas na palubovke (MBK): Williamsová 31:23, Havranová 29:18, Živaljevićová 26:45, Rusiňáková 24:43, Enabosiová 23:54, Praženicová 23:04, Turudićová 22:53, Uramová 14:13, Kubáňová 3:47.