Do Piešťan sa ešte chceme vrátiť, tvrdí tréner MBK

Včerajší šláger extraligy patril Piešťanom. Dominovali prvý polčas, a hoci Ružomberok po zmene strán značne pridal, na víťazstvo to nestačilo. Čo si o zápase myslí tréner MBK Juraj Suja?

22:9. Také bolo skóre stretnutia po desiatich minútach. Ani v druhej štvrtine Ruža nezavelila k vyrovnaniu či otočeniu stavu, Čajky tak už po polčase viedli 47:23, a mohli do druhej časti hry nastúpiť s oveľa väčším pokojom ako úradujúci majster.

Mrzí ma, že som družstvo nedokázal nastaviť tak, aby hralo agresívne a bojovne už od začiatku, nielen po polčase. (JURAJ SUJA)

“Som sklamaný z toho, aký prejav sme ukázali v Piešťanoch počas prvého polčasu,” netajil svoje pocity po stretnutí lodivod Ružomberka Juraj Suja. Vzápätí pokračoval: “Mrzí ma, že som družstvo nedokázal nastaviť tak, aby hralo agresívne a bojovne už od začiatku, a nielen po zmene strán.”

Zaujímavosťou je, že obidve družstvá mali v šlágri takmer identický počet streleckých pokusov. 58 ich bolo na strane Ružomberka, o jeden menej zaznamenali domáce Čajky. Kým Ruža však premenila 39%, Piešťany trafili 43% svojich pokusov. A z nich bolo až šesť úspešných trojok, Liptáčky zaknihovali len dve trojky.

“Je pre mňa nepochopiteľné, že v prvom polčase, keď sme na začiatku nemáme energiu ochotu hrať, ako chceme, no a po prestávke ju odrazu nájdeme,” líčil svoj pohľad na duel hlavný tréner Ružomberka. Na záver dodal, že “budeme sa snažiť, aby sme sa ešte v tejto sezóne do Piešťan vrátili.”

Je pre mňa nepochopiteľné, že na začiatku nemáme energiu a ochotu hrať, no po prestávke ju zrazu nájdeme. (JURAJ SUJA)

To by znamenalo, že podľa doterajšieho vývoja nadstavbovej časti, kedy sa Ružomberok pravdepodobne stretne v očakávanom semifinále extraligy (ak nedôjde k nejakému zásadnému prekvapeniu) s Young Angels Košice a Piešťany so Šamorínom, by Liptáčky mohli prísť do Diplomat arény až na finálovú sériu.

Ružomberčanky odohrajú najbližší zápas už budúcu sobotu, kedy v Koniarni privítajú od 17:00 družstvo ŠBK Šamorín, ktoré zatiaľ figuruje v skupine o titul na štvrtom mieste.