Košiciam sme vrátili požičané, nádej na prvé miesto nečakane ožila

Tretie kolo nadstavbovej časti (od konca) absolvoval Ružomberok na palubovke Young Angels Košice, kde v doposiaľ poslednom stretnutí utrpel prehru.

Po vyrovnanej prvej štvrtine prišla dominancia MBK v druhej desaťminútovke, ktorú zverenky Juraja Suju vyhrali jednoznačne 22:11. Vytvorili si tým rozhodujúci náskok, a hoci po polčase o päť bodov zvíťazili v tretej časti hry domáce hráčky, ani dvojbodová výhra v záverečnej desaťminútovke im nestačila na celkový triumf. Ružomberčanky dokázali pri absencii Havranovej zvíťaziť, a pri nečakanej prehre Piešťan v Šamoríne tak získal úradujúci majster novú nádej na ukončenie nadstavbovej časti extraligy na líderskej pozícii. Liptáčky ešte odohrajú domáci duel s Piešťanmi, a duel na palubovke Šamorína.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 67:72 (17:18, 28:40, 52:59). Jurčenková 12, Blanárová 10, Dulovičová 9, Balážová 8, Bartánusová 6, Bohušová, Urbanová a Virasztóová po 5, Drobná 4, Kalužná 3 – Enabosiová 19, Praženicová 17, Turudićová a Williamsová po 11, Živaljevićová 9, Stašová 3, Rusiňáková 2. Štvrtiny: 17:18, 11:22, 24:19, 15:13. TH: 19/14 – 21/14. Trojky: 7-6. Bez divákov. Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Gacík.