Stovka Bratislave a jasný postup do finále pohára

Výhra sa očakávala, stovka je bonusom navyše. V prvom semifinále vyvrcholenia Slovenského pohára v Prievidzi zvíťazil Ružomberok nad Dubčekom Bratislava presvedčivo 100:50.

Neuveriteľná bola najmä úvodná desaťminútovka, ktorú zverenky Juraja Suju vyhrali 40:1 (!). Potom už mohli hrať uvoľnene a šetriť sily na sobotňajšie finále, ktoré je aj s prisľúbenou masívnou podporou ružomberského fanklubu Concordia 1906 na programe v prievidzskej hale o 15:30. Po polčase Ruža viedla 57:18, a nakoniec svojim súperkám nasúkala 100 bodov, pričom Bratislava dala presnú polovicu. Mištinová zaznamenala 23 bodov, Jackovecová o bod menej. Pripomíname, že Ružomberok obhajuje zisk titulu Slovenského pohára, vlani si v bratislavskej Hant aréne poradil vo finále s Piešťanmi.

“V prvom rade ma teší, že sme duel odohrali zdraví. Urobili sme všetko preto, aby sme zajtra boli maximálne pripravení bojovať o národný pohár, aj keď to bude pre nás veľmi ťažké, bez ohľadu na to, s akým tímom sa stretneme,” reagoval po zápase tréner MBK Juraj Suja. Asistent lodivoda Bratislavy Viliam Pešťa uviedol, že Dubček odohral solídne stretnutie, snáď s výnimkou prvej štvrtiny. “Potom sme však, vzhľadom na naše možnosti, hrali obstojne.”

MBK Ružomberok – Dubček Bratislava 100:50 (57:18). Mištinová 23, Jackovecová 22, Dudášová 17 – Krajčovičová 14, Bachorová 9, Lüttmerdingová a Šeligová po 8. Diváci: 70.

(c) MBK Ružomberok 2020