RUŽOMBEROK OBHÁJIL ZISK SLOVENSKÉHO POHÁRA!

Piešťanské Čajky boli dnes finálovým súperom MBK Ružomberok vo finálovom boji o Slovenský pohár. Pred zápasom dávali bookmakeri väčšie šance zverenkám Juraja Suju.

Liptáčky nezačali najlepšie, od úvodných sekúnd doťahovali mierne vedenie súpera. Napriek vyrovnanému vývoju prvej desaťminútovky, ktorá sa vyvíjala v prospech Piešťan, ju Ruža napokon vyhrala o jediný bod. Potom si však svoje silnejšie chvíľky vybrali Čajky, MBK, naopak, trošku zaostával, a strácal. Po polčase bol rozdiel len štvorbodový. Ružomberok po zmene strán postupne diktoval tempo, hráčky boli hnané k dobrému výsledku aj vďaka skutočne ukážkovej podpore ružomberského fanklubu Concordia 1906. Záverečná štvrtina už vyznela celkom jasne v prospech Ruže (23:14), ktorá tak obhájila po výsledku 67:59 Slovenský pohár a teší sa z prvej trofeje sezóny napriek tomu, že ju sužujú zranenia o odchody, a že ako jedný tím prvej trojky extraligy hrá bez jedinej posily.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 67:59 (26:30) – Ružomberok získal Slovenský pohár. Body: Dudášová 20, Mištinová 16, Turudićová 14, Stašová 11, Jackovecová 6 – Januaryová 17, Hamilton-Carterová 10, T. Páleníková, Kuniecová a Hašková po 7, Lubinová 5, Deptová 4, Tadićová 2. Štvrtiny: 17:16, 9:14, 18:15, 23:14. TH: 17/13 – 19/14. Trojky: 8-5. Diváci: 500. Rozhodovali: Kukelčík, Šarišská, Obertová. Úspešnosť streľby: 42% – 32%.