Pod Urpínom hra mačky s myšou a 10000 divákov (?)

Ružomberské basketbalistky podľa očakávania a bez problémov zdolali ďalšieho extraligového súpera. Na palubovke banskobystrických Štiavničiek si hravo poradili s BK ŠKP 08 vysoko 93:27.

Favorit stretnutia dával od začiatku najavo svoju silu. Hráčkam Banskej Bystrice nemožno uprieť snahu a bojovnosť, ale nevzdorovali úradujúcemu majstrovi ani natoľko, ako v uplynulom zápase v Koniarni. Už po polčase bol rozdiel v skóre priepastných 40 bodov (16:56). Záver duelu už patril aj v podaní MBK lavičke, tréner Suja dal priestor mladým basketbalistkám. Pobavila správa o návšteve, ešte aj v oficiálnom zápise o stretnutí (link nájdete nižšie) sa uvádza 10 000 divákov…

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 27:93 (16:56). Van Dalenová 7, Vargová 6, Matejčíková 5 – Mištinová 26, Jackovecová 20, Dudášová 13, Turudićová 12, Moravčíková 10, Stašová 7, Havranová 3, Škvareková 2. Štvrtiny: 10:26, 6:30, 9:20, 2:17. TH: 4/4 – 23/16. Trojky: 3-7. Diváci: 10 000 (oficiálny údaj v zápasovej štatistike! – v skutočnosti prítomných 150 divákov). Rozhodovali: Kurpaš, Obertová, Donovalová. Úspešnosť streľby: 18% – 50%.