Slávia padla v Ružomberku! Bystrické legionárky dali 95% bodov

To bol večer! Kto prišiel dnes do Koniarne, rozhodne nemohol ľutovať. Odohral sa totiž parádny extraligový duel, šláger súťaže medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica. Favoritom stretnutia boli rozhodne hráčky hostí s mnohými legionárkami.

A práve zahraničné posily v kádri Slávie sa postarali až o 95% všetkých bodov tohto tímu. Jediná Slovenka, ktorá za Bystricu dnes skórovala, bola Martišková s 3 bodmi. Aby sme boli spravodliví a presní, legionárky v tíme Ruže dali dnes 44,4% všetkých bodov (Jackovecová 18 a Andělová 14).

MBK na začiatku vyhrával 6:0, no súperky to do piatej minúty vyrovnali. Potom Slávia otočila stav a viedla 14:9, 17:10 aj 19:13. Druhá štvrtina však patrila Ružomberku. V elektrizujúcej atmosfére zverenky Juraja Suju zvrátili na 21:19, a hoci Bystrica znovu vydarenými pokusmi viedla a držala si veľmi mierny odstup, netradičná strelkyňa Ruže Hadačová spolu s polčasovým klaksónom vyrovnala trojkou na 40:40.

Po zmene strán to bola vyslovene vyrovnaná basketbalová partia. Viedol jeden aj druhý tím, Ruža minútu pred koncom tretej štvrtiny 55:51, no napokon patrila tretia desaťminútovka Bystrici (56:55 celkovo a 16:15 štvrtina). Záverečná časť hry však jednoznačne vyšla lepšie Ružomberku, ktorý ju vyhral 17:4. Slávia neskórovala od 57. minúty ani raz, a vďaka skvelému finišu a bojovnosti pred fantastickým publikom sa tak zo zaslúženého a pomerne nečakaného víťazstva, dokonca o 12 bodov, tešili domáce hráčky.

Juraj Suja, Ružomberok: “Gratulujem dievčatám k víťazstvu nad Sláviou. Bol to podľa mňa výborný zápas. Skutočne, mal všetko, čo mal mať. Obidve družstvá išli naplno, padlo relatívne dosť bodov, malo to dynamiku. Bystrica bola vo vedení, potom sme to začali otáčať. Pre mňa úžasné, na slovenské pomery, skvelá atmosféra, ako vždy vynikajúci domáci fanklub. Diváci, verím, si prišli na svoje, snáď sme ich potešili a dnešné víťazstvo si užijú. Chcem im poďakovať, ich podporu sme veľmi cítili. Poslednú štvrtinu sme vyhrali 17:4, dievčatá šľapali naplno až do úplného konca. To, čo si oddreli v lete, si teraz našli.”

Zuzana Žirková, Banská Bystrica: “Z našej strany žiadna bojovnosť, žeby sa niekto hodil po loptu, všetky sa len vozili, zodpovednosť nechávali na dve hráčky. Aj preto to skončilo takto. Keď sme si aj vytvorili malý náskok, potom sme stratili dve lopty a boli sme tam, kde predtým. Vedeli sme, že keď necháme domáce naštartovať, potom to už nejde. A práve to sa stalo na konci, súper bol už na koni, už sa nám nedarilo nič.Prehrali sme si to niekedy na začiatku druhého polčasu. Nedokázali sme udržať tempo s domácimi, gratulujem Ružomberku za dnešný výkon, víťazstvo si zaslúžili, my sme si asi dnes nezaslúžili ani prísť na palubovku.”

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 72:60 (40:40). Jackovecová 18, Andělová 14, Kaľužná 12, Buknová 8, Havranová 7, Mikovčáková 6, Hadačová 5, Jarošová 2 – Mujovićová 20, Pulliamová 16, Burová 11, Bogićevićová 10, Martišková 3. Štvrtiny: 13:19, 27:21, 15:16, 17:4. TH: 32/22 – 16/14. Trojky: 6-4. Diváci: 528. Rozhodovali: Kúkelčík, Karniš a Sirocký. Úspešnosť streľby: 32% – 39%.