Na šlágri so Sláviou pred Koniarňou nezaparkujete

To píšeme len preto, aby športová verejnosť o tom vedela. Aby fanúšikovia, ktorí sa tešia na atraktívny duel Niké extraligy žien medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica (nedeľa 26.11. o 17:00), boli informovaní, že príchod do športovej haly na aute si musia naplánovať skôr, a parkovať budú možno na inom mieste ako obyčajne.

Aby sme dokončili tému. Kvôli rekonštrukčným prácam pred športovou halou Koniareň nebude zajtra umožnený vstup vozidlám na zápas MBK a Slávie. Ide hlavne o bezpečnostné dôvody, výnimku majú priami aktéri zápasu a držitelia VIP permanentiek. “Verejnosť môže využiť parkovacie miesta, ktorých bude pomerne dosť aj priamo pri areáli športovej haly,” hovorí výkonný riaditeľ a manažér MBK Radoslav Popelka. Podľa jeho slov môžu záujemcovia zaparkovať hlavne popri ceste na spojnici Štiavnická-vstup do ÚVN, ako aj priamo pri plote nemocnice na Veselovej ulici. Celkovo je tam k dispozícii viac ako sto parkovacích miest, ďalšie sú aj pri bytovkách na Štiavnickej či pri železničnej trati a plote ÚVN smerom k sídlisku SNP.

Šláger našej najvyššej súťaže, súboj druhého s tretím, istotne pritiahne do Koniarne peknú divácku kulisu. Tento týždeň odohrali obidva tímy zápasy Eurocupu. Ruža neuspela v tureckom Kayseri, s ktorým v stredu prehrala v krajine polmesiaca 58:83. Bez víťazstva napokon odišla z Grécka aj Slávia Banská Bystrica. Hoci v zápase vyhrávala aj o 18 bodov, napokon Panathinaikosu Atény 64:66, a má tak napriek skúsenému kádru, vystuženému reprezentantkami SR či početným legionárkam rovnakú bilanciu ako MBK – 0:5.

Vzájomný súboj so Sláviou sme absolvovali v tejto sezóne len jeden. Odohral sa už v druhom kole 4. októbra na Štiavničkách. Ružomberok pod Urpínom domáceho favorita poriadne potrápil. Dokonca siahal na víťazstvo, no napokon zverenkám Zuzany Žirkovej podľahol tesne 57:66.

Duel medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica sa teda odohrá v športovej hale Koniareň v nedeľu 26. novembra. Začiatok je v tradičnom čase o 17:00. Vstupné na stretnutie je 4 eurá, pokladňa v hale bude otvorená už hodinu pred zápasom. Odporúčame fanúšikom, nielen kvôli obmedzeným možnostiam parkovania, ale aj vďaka atraktivite duelu, prísť na zápas skôr, s predstihom.

(c) MBK Ružomberok 2023