Ruža zdolala Šamorín o 19 bodov

Piate kolo Niké extraligy žien odohrali basketbalistky MBK Ružomberok v Šamoríne. Zápas sa začal ani nie 48 hodín po európskom stretnutí medzi Ružou a Kayseri.

Už po prvej štvrtine bolo jasné, že papierový favorit potvrdzuje predpoklady, Ruža ju totiž vyhrala 22:7. Svoj náskok do polčasu navýšila na 23 bodov, pričom domácim hráčkam dovolila skórovať len 16 bodov. Po zmene strán sa hra opticky vyrovnala, priestor dostali všetky hráčky aj z lavičky MBK, no na očakávanom víťazstve Ružomberka to nič nezmenilo.

Najbližšie čaká zverenky Juraja Suju ďalší domáci zápas skupinovej fázy Eurocupu. Vo štvrtok 26. októbra privítajú v Koniarni grécky celok Olympiacos Pireus, pričom začiatok stretnutia je o 18:00. O týždeň v nedeľu 29. októbra je na programe atraktívny duel Niké extraligy žien medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami (17:00).

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 45:64 (16:39). Luttmerdingová 11, Marcová 10, Bábiková 7, Vargová a Lelkesová po 6 – Jackovecová 17, Jarošová 9, Havranová, Štefančová a Kaľužná po 8, Mikovčáková 6, Andělová 4, Oravcová a Hadačová po 2. Štvrtiny: 7:22, 9:17, 13:14, 16:11. TH: 16/10 – 12/9. Trojky: 3-5. Diváci: 116. Rozhodovali: Uhrin, Izák, Valachovič. Úspešnosť streľby 31% – 43%.