Jednoznačné víťazstvo mladých ruží nad AS Trenčín

Nedeľa 22.10.2023 U19 MBK Ružomberok : BK AS Trenčín

Tréner M. Futo: “Vo štvrtom kole spoločnej súťaže junioriek U19, mladých žien U23 a 1. ligy žien sme v domácej koniarni privítali sympatické družstvo AS Trenčín U23, ktoré reprezentujú mladé hráčky AS a zbierajú skúsenosti v tejto súťaži. V zápase sme nemohli počítať s nedoliečenou Luckou a Danicou.

Zápas sme otvorili so základnou päticou Saša, Števka, Maja, Veronika, Nina aktívne, no napriek tomu narastalo skóre pomalšie ako sme čakali, keďže sme si na začiatku zápasu nepotykali s presnosťou v zakončení. Celkovo náš vstup do zápasu nebol ideálny, no našťastie sa to veľmi rýchlo zmenilo a po nie úplne dominantnej prvej päťminútovke sme prebrali absolútnu kontrolu nad zápasom. Do polčasu sme si vybudovali pohodlný 30 bodový náskok (41:11) ktorý sme naďalej zveľaďovali na konečných 81:21.

V zápase dostali veľký priestor všetky dievčatá ktoré počas sezóny nedostávajú v ťažkých zápasoch taký priestor, a snažili sme sa „ušetriť“ hráčky z „A“ tímu, nakoľko mali v nohách víťazný zápas v Šamoríne, a dôležitý Eurocupový proti Olympiakosu pred sebou.

Spokojný som bol s obranným nasadením hlavne v druhej a tretej štvrtine kedy sme dovolili dievčatám z Trenčína skórovať len dva body za štvrtinu (17:2 resp. 24:2) Rovnako sme skvele doskakovali, a dominovali v tejto činnosti pod oboma košmi o čom svedčí skvelých 64 doskokov (28+36) kde dominovala autorka 19 doskokov Ninka Oravcová.

Do budúcna však musíme zapracovať hlavne na našej streľbe, ktorá opäť nebola ani zďaleka ideálna, o čom hovoria aj štatistiky, kedy sme trojkovú streľbu mali 0%, streľba trestných hodov 55%, a dvojková streľba 43% čo je na kvalitu ktorú máme v našom tíme dosť nepríjemné.

MBK Ružomberok U19 – BK AS Trenčín U23 81:21 (41:11)  Body MBK Ružomberok: Oravcová 16 (19 doskokov), Štefančová 13 (7 doskokov), Dorková 12 (8 doskokov), Remenárová 10 (5 ziskov), Michaličková 9, Ondrášiková 9, Jarinová 8, Storošková 2 (7 doskokov), Borovská 2″

Záznam zápasu U19 MBK Ružomberok : BK AS Trenčín