V parádnej atmosfére triumfoval favorit

Druhý duel skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA odohrali basketbalistky MBK Ružomberok dnes na domácej palubovke. Ich súperom bol skúsený turecký tím Melikgazi Kayseri, za ktorý hráva aj bývalá hráčka MBK Aaryn Ellenbergová.

Turecký papierový favorit potvrdzoval predpoklady od začiatku. Aj vďaka Ellenbergovej si vytvoril mierny náskok, ktorý neustále zvyšoval. Problémy robili mladému domácemu kolektívu najmä Petronyteová, Richardsonová a Cuićová, ktoré boli silné pod košom, a Ellenbergová hlavne spoza oblúka. V druhom polčase sa Ruža dokázala vrátiť do zápasu a skresala náskok na 9 bodov, no potom sa vyfaulovala Jarošová a aj Andělová. Zahrala si aj Michaličková (11 minút), ktorá si na svoje konto pripísala aj prvé body v Eurocupe.

Duel sa hral vo vynikajúcej atmosfére. Tradične sa o ňu staral hlavne domáci fanklub Concordia 1906, veľmi často sa však k skandovaniu a potlesku pridávali aj ostatní diváci. Najbližšie sa v Eurocupe predstaví Ružomberok znovu v Koniarni, o týždeň 26.10. privíta v rovnakom čase o 18:00 grécky veľkoklub Olympiacos Pireus.

Juraj Suja, Ružomberok: “Gratulujem súperovi, ktorý potvrdil papierové predpoklady do bodky. Teší ma veľa vecí z tohto zápasu, splnili sme, čo sme chceli. Naložili sme so šancou veľmi dobre, odovzdali sme na palubovke maximum. Nedali sme Kayseri nič zadarmo. Určite sme mohli byť lepší, napríklad v obrannej intenzite, disciplíne. Súper však má v štyroch zahraničných hráčkach obrovskú kvalitu. Trafili 10 trojok z 18 pokusov. Je to veľmi skúsený tím, bolo veľmi ťažké ich zastaviť. Vyhrali sme však doskok a mali sme len 11 stratených lôpt, čo sú úžasné čísla pre môj tím v momentálnej zostave. V tretej štvrtine sme sa priblížili na 9 bodov, mali sme výbornú pasáž, ale favorit sa ukázal. Treba sa však pozrieť, kto za Ružomberok dnes hral. Som šťastný a vďačný klubu, že môžeme hrať túto súťaž.”

Emre Ozsari, Kayseri: “Gratulácia obidvom tímom. Tvrdo sme trénovali na dnešný zápas celý týždeň. Ružomberok hral agresívne, má veľmi dobrý tím. Za dnešné víťazstvo sme šťastní. Cez víkend hráme náročný duel v tureckej lige, a ja verím, že ak budeme hrať ako dnes, uspejeme. Prvý zápas s Eurocupe sme prehrali, ale ak budeme pokračovať na palubovke dnešným štýlom, nemám obavy o dobré výsledky.”

MBK Ružomberok – Melikgazi Kayseri 63:87 (29:47). Jackovecová 26, Jarošová 14, Andělová 13, Havranová 5, Michaličková a Hadačová po 2, Mikovčáková 1 – Cuićová 25, Ellenbergová a Petronyteová po 16, Aladagová a Richardsonová po 10. Štvrtiny: 19:25, 10:22, 21:18, 13:22. TH: 10/9 – 26/21. Trojky: 6-10. Diváci: 506. Rozhodovali: Nagy, Toszér (obaja Maďarsko), Radonjić (Rakúsko). Úspešnosť streľby: 35,8% – 52,8%.