Ruža postúpila zo skupiny EP FIBA!

Posledným súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v skupinovej fáze aktuálneho ročníka Európskeho pohára FIBA bol silný španielsky tím Movistar Estudiantes Madrid.

Ružomberčanky nastupovali na zápas s vedomím, že už majú postup zo skupiny vo vrecku. V prípade víťazstva však mohli svojho dnešného súpera preskočiť v tabuľke a do vyraďovacích bojov by tak išli z výhodnejšej druhej pozície…

Nestalo sa. Od úvodu zverenky Juraja Suju ťahali za kratší koniec povrazu. Už v úvodnej desaťminútovke si súperky vypracovali solídny náskok, ktorý neustále zvyšovali. Ruži nefungovala predovšetkým obranná fáza, nedarilo sa ani strelecky, najmä spoza oblúka či pod košom.

Španielsky tím ukázal vysokú efektivitu v útoku a prepracovanú defenzívu, na ktorú MBK nenašiel účinný recept. Liptáčky hrali s podstatne menšou energiou a nasadením ako v predošlých stretnutiach, a skúsený Madrid trestal takmer každú chybu slovenského majstra.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Treba rešpektovať kvalitu súpera. Asi až teraz všetkým dochádza, čo sme dokázali, keď sme na ich palubovke vyhrali. Vidno, akú kvalitu dokáže Madrid produkovať, či už po fyzickej stránke, alebo úspešnosťou streľby či sústredením na zápas. Naše individuálne výkony neboli veru žiadny ani nadpriemer, úplne nás súper odrezal od úspešného výsledku. Nie som spokojný s výkonom a prezentáciou mojich hráčok, pretože neviem prečo, ale zmenili sme myslenie a domnievali sme sa, že ideme Madrid prestrielať.”

Alberto Ortego, tréner Madridu: “Dominovali sme od začiatku stretnutia. Boli sme od úvodu sústredení na hru, to, čo sme si povedali pred zápasom, sme aj na palubovke napĺňali. Napokon musím povedať, že aj vďaka týmto atribútom sme boli schopní v Ružomberku vyhrať.”

MBK Ružomberok – Movistar Estudiantes Madrid (ESP) 53:85 (14:26, 34:48, 42:66). Burová 13, Motleyová 11, Praženicová 9, Stašová 8, Havranová 4, Turudićová a Graysová po 3, Buknová 2 – Carterová 25, Fingallová 21, Quevedová 9, Gretterová 8. Štvrtiny: 14:26, 20:22, 8:18, 11:19. TH: 15/10 – 17/14. Trojky: 3-9. Bez divákov. Úspešnosť streľby: 35.1% – 50.0%.

Kompletná štatistika zápasu TU

(c) MBK Ružomberok 2021