Trénerka UMB neuznala kvality Ružomberka

Stalo sa to možno prvý raz, odkedy pripravujeme reportážne správy zo zápasov extraligy. Trénerka súpera Andrea Izáková ani jediným slovom v hodnotení zápasov neuznala kvality súpera, nezablahoželala mu k presvedčivej výhre a celkovo sa ani náznakom nevyjadrila k MBK Ružomberok – ktorý nad jej družstvom triumfoval takmer o 50 bodov.

3 ZAUJÍMAVOSTI DUELU

+ Prvý raz sa v drese Ružomberka predstavila v zápase aj nová posila MBK – talentovaná mladá hráčka Kamila Jarošová, ktorá prišla do družstva zo Spišskej Novej Vsi, dala 2 body a zahrala si vyše 10 minút.

+ Všetky hráčky MBK dostali od trénerskej dvojice Suja-Porubčan nadštandardnú porciu v hre – vyše 10 minút, najviac Havranová (21:18), potom nasledujú Tarnachowiczová (19:37) a Turudićová (19:16).

+ Výkony rozhodcov nemôžeme a nechceme komentovať, a tak nám zostáva dodať, že rozdiel v úspešnosti streľby bol priepastný – 48% na strane Ružomberka a 30% na strane Banskej Bystrice.

VÝVOJ STRETNUTIA

Úradujúci majster v zápase jasne a jednoznačne dominoval. V súboji družstiev, ktoré stoja na opačných póloch ligovej tabuľky – pričom Ruža ešte ani raz neprehrala a UMB ani raz nevyhrala – sa tréner Juraj Suja rozhodol rozumne využiť všetkých 12 hráčok, ktorým doprial dvojcifernú minutáž. Inak by totiž univerzitný tím spod Urpína odchádzal z Ružomberka možno aj s vyše 100-bodovou prehrou. Do polčasu bolo bez pochybností rozhodnuté o víťazovi (49:15), všetky hráčky MBK nielenže hrali viac ako 10 minút, ale pripísali aj body, vrátane premiantky v drese Ruže – Jarošovej, autorke 2 bodov.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som rád, že máme za sebou tento zápas. Máme 12 hráčok s dvojcifernou minutážou, som rád, že sa nám nikto nezranil, teší ma, že je to za nami. Dali sme dievčatám 2 dni voľna do pondelka, čaká nás náročný týždeň. Nemôžeme byť spokojní, ako sme bránili, aj keď sme mali rozhádzanú rotáciu, veľa hráčok v hre, ale niektoré veci v defenzíve mohli byť lepšie. Nevadí, nepozerám sa na to, teraz sa potrebujeme sústrediť len na to, čo nás najbližšie čaká.”

Andrea Izáková, Banská Bystrica: “Pozitívne hodnotím zvýšenú aktivitu hráčok v pohybe na ihrisku. V tom, že sa viac vidia, rýchly protiútok sa nám začína v uplynulej dobe dariť. Máme nedostatky, hlavne v obrane, na tom musíme pracovať, hlavne v počte stratených lôpt. Keď toto trošku eliminujeme, verím, že aj my budeme v druhej časti sezóny úspešné.”

MBK Ružomberok – BK ŠK UMB Banská Bystrica 92:44 (28:10, 49:15, 72:27). Buknová 16, Motleyová 15, Praženicová 12, Graysová 10, Burová, Stašová, Uramová a Tarnachowiczová po 6, Turudićová 5, Havranová a Oravcová po 4, Jarošová 2 – Kalužná 11, Paulechová 9, Vyšná 6, Dobrotová a Luptáková po 3, Slavíková a Turčanová po 2. Štvrtiny: 28:10, 21:5, 23:12, 20:17. H: 18/12 – 17/13. Trojky: 8-3. Bez divákov. Úspešnosť streľby: 48% – 30%.