Pohodlne o 30. Ružomberok zostáva jediným neporazeným…

Zápas MBK Ružomberok – Young Angels Košice ukončil pre zverenky Juraja Suju súťažný program roku 2018. Po tomto stretnutí je jasné, že jedine MBK zostáva nepokoreným družstvom slovenskej extraligy.

Od začiatku bolo vidno rozdiel medzi skúseným ružomberským družstvom, doplneným kvalitnými legionárkami, a mladým košickým kolektívom. Ruža si vypracovala náskok, ktorý bez problémov strážila a mierne navyšovala až do konca zápasu. V závere duelu posledných 10 minút už dal Juraj Suja priestor “druhému sledu” z domácej lavičky, a tak legionárske opory ako Ellenbergová, Jefferyová, Šiksniutéová či Jackovecová oddychovali.

Ružomberok je ako jediný tím slovenskej extraligy doposiaľ neporazený. Vyhral všetkých 13 zápasov, pričom tretie Piešťany porazil o 23 a druhé Košice o 30 bodov. Najbližšie čaká zverenky Juraja Suju domáci zápas playoff Európskeho pohára FIBA. Duel proti silnému ruskému celku Enisey Kransoyarsk sa odohrá v Koniarni vo štvrtok 3. januára o 17:00. Odveta je potom na programe o týždeň neskôr v Rusku.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som rád, že sme zvládli posledný zápas roka, ktorý často nebýva jednoduchý, všetci sú už na ceste na sviatky. Náš výkon bol dobrý, v závere dostali priestor aj hráčky z lavičky, ktoré si tiež schuti zahrali. Každý v tíme je potrebný.“

Zuzana Žirková, trénerka Košíc: „Rozhodujúca bola druhá štvrtina, ktorú sme nezachytili. Baby sa však nevzdali, hrali sme v závere celkom dobrú partiu. Gratulujem Ružomberku, aj k postupu v Európskom pohári FIBA, aj k dnešnej výhre.“

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 86:56 (22:13, 50:23, 69:38). Jefferyová 21, Ellenbergová 17, Mištinová 10, Šiksniutéová 9, Ivančáková a Jackovecová po 8, Moravčíková 5, Janoščíková 4, Belušová a Stašová po 2 – Drobná 20, Blanárová a Logicová po 10, Majorošová a Balážová po 5. Štvrtiny: 22:13, 28:10, 19:15, 17:18. TH: 9/5 – 18/17. Trojky: 11-3. Diváci: 650. Rozhodovali: Šarišský, Karniš a Donovalová. Úspešnosť streľby: 50,7% – 32,7%. Najviac času na palubovke (MBK): Jackovecová 28:15, Mištinová 26:53, Jefferyová 24:53, Janoščíková 24:50, Stašová 20:37.