MBK čaká prvý súboj playoff EP FIBA: Krasnojarsk je favoritom

Vo štvrtok 3. januára o 17:00 nastúpia v Koniarni basketbalistky MBK Ružomberok na prvý osemfinálový zápas Európskeho pohára FIBA. Súperom našich žabiek bude silný tím ruského Enisej Kransojarsk.

Nový rok 2019 sa ešte ani poriadne nezačal, a zverenky Juraja Suju už čakajú prvé dve náročné stretnutia Európskeho pohára FIBA. V osemfinále súťaže nastúpia proti ruskému celku Enisej Kransojarsk. Prvý zápas sa odohrá v ružomberskej Koniarni vo štvrtok 3. januára o 17:00, odveta v 5800 km vzdialenom ruskom veľkomeste sa uskutoční o týždeň neskôr. Víťaz dvojzápasu postúpi do štvrťfinále druhej najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe.

Ružomberčanky postúpili do vyraďovacích bojov EP FIBA z druhého miesta základnej skupiny. V nej dokázali uspieť vo všetkých troch domácich zápasoch, keď postupne porazili veľkého favorita, maďarský Szekszárd, ale aj Celje a Nymburk. Neuspeli však ani v jednom z trojice zápasov na palubovkách súperov, podľahli o bod Nymburku, tesne prehrali v Celje a nevyhrali ani v Maďarsku.

Na ruského súpera sa basketbalistky MBK pripravovali už od 27. decembra, aj silvestrovské oslavy teda mali tréningovú príchuť. Krasnojarsk už bol protivníkom Ruže minulý ročník, keď s ním MBK neuspel v obidvoch zápasoch, hoci v Rusku prehral len tesne o tri body 52:55.

(c) MBK Ružomberok 2019