Prvá knižka z dielne MBK je už v predaji, mapuje 80-ročnú históriu basketbalu v Ružomberku

Publikáciu si budete môcť zakúpiť na zápase MBK Ružomberok – Young Angels Košice v stredu 19. decembra v Koniarni, alebo v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1. Jej cena je 9,90 eur.

Mestský basketbalový klub Ružomberok vydal publikáciu. Knižka „80 rokov basketbalu v Ružomberku“ mapuje celú významnú históriu najúspešnejšieho basketbalového mesta na Slovensku, ktoré sa dvakrát (1999 Brno a 2000 Ružomberok) stalo víťazom prestížnej Európskej ligy. Vyšla v náklade 600 ks a už je v predaji. Zakúpiť si ju môžete na najbližšom domácom zápase extraligy proti Young Angels Košice v stredu 19. decembra (17:00), alebo v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1. Jej cena je 9,90 €.

„So všetkou vážnosťou a dôstojnosťou sme chceli dať širokej verejnosti v Ružomberku najavo, že basketbal v našom meste má už 80-ročnú tradíciu,“ pripomenul generálny manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Dodal, že okrem MBK sa na vydaní finančne podieľali najmä Nadácia Supra a Mesto Ružomberok.

„Najväčšiu časť vzácnej a bohatej histórie basketbalu v našom meste spracoval František Dian, bývalý dlhoročný riaditeľ štátneho gymnázia, historik, novinár a oduševnený priaznivec basketbalu v Ružomberku,“ podotýka spoluautor publikácie Michal Domenik. Dodáva, že iniciátorom myšlienky vydania knižky bol okrem MBK aj Milan Fiľo. „Zároveň sa chceme poďakovať Jozefovi Smolekovi, Ivete Bielikovej, Jane Štreitovej a ďalším ľuďom, spomenutým v knižke, bez ktorých pomoci by publikácia nikdy nevyšla.“

Knižka „80 rokov basketbalu v Ružomberku“ má 130 strán a desiatky fotografií, z ktorých mnohé neboli doposiaľ nikde zverejnené. Krst novej publikácie, mapujúcej pozoruhodnú cestu basketbalu v Ružomberku, sa uskutoční už čoskoro, o čom vás budeme na našej stránke informovať.

(c) MBK Ružomberok 2018