Olympiacos potvrdil úlohu favorita

Svoj posledný zápas v Európskom pohári FIBA v tejto sezóne odohrali basketbalistky MBK Ružomberok v gréckom Pireu v obrovskom štadióne tímu Olympiacos.

Ešte do polčasu držal Ružomberok s favorizovaným súperom krok. Druhá štvrtina sa skončila nerozhodne 13:13, no Liptáčky zrážala na zem nízka úspešnosť streľby. Po zmene strán si grécky majster postupne zvyšoval bodový náskok. Olympiacos potiahla predovšetkým Williamsová, ktorá strelila až 24 bodov. Naopak, najúspešnejšiou hráčkou MBK bola kapitánka Buknová len s desiatimi bodmi, po sedem zaznamenali Jackovecová a Havranová.

Olympiacos Pireus – MBK Ružomberok 68:46 (37:26). Williamsová 24, Vitolaová 17, Kollatouová 9 – Buknová 10, Jackovecová a Havranová po 7, Kaľužná 6, Andělová a Jarošová po 5, Mikovčáková 4. Štvrtiny: 24:13, 13:13, 15:8, 16:12. TH: 26/22 – 11/8. Trojky: 4-4. Diváci: 800. Úspešnosť streľby: 38.9% – 25.4%.