Tesne, ale predsa. Ruža zdolala Young Angels

Ani v domácom zápase 7. októbra v Koniarni neboli Young Angels Košice pre Ružomberok ľahkým súperom. Práve naopak. Ruža ich vtedy síce porazila 76:65, ale išlo o duel, ktorý mohol pokojne skončiť aj opačne…

Ešte väčšia dráma, najmä v posledných minútach a sekundách stretnutia, sa odohrala v Košiciach. Ružomberok síce viedol a vyhrával, ale v záverečnej štvrtine o vedenie prišiel. Nebol to ideálny výkon zo strany MBK, ale kapitánka Buknová, ktorá sa vrátila na palubovku po zranení len tento týždeň, zaznamenala 15 bodov, a bola spolu s Jackovecovou bodovou líderkou stretnutia. Young Angels síce v závere vyrovnali stav na 66:66, ale následne rozhodol o výhre a konečnom výsledku Ružomberok.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 68:70 (26:34). Leidelová 15, Šedivá 13, Szmereková 12, Kingová 10 – Jackovecová 18, Buknová 15, Hadačová a Jarošová po 9, Andělová 7, Havranová a Mikovčáková po 5, Štefančová 2. Štvrtiny: 12:19, 14:15, 16:15, 26:21. TH: 18/13 – 13/10. Trojky: 3-8. Diváci: 54. Rozhodovali: Tomašovič, Karnay, Kiss. Úspešnosť streľby: 47% – 39%.