Po dobrom výkone proti klokanom berie ruža dva body

Tréner M. Futo: “Na zápas 8. kola sme pricestovali do Bratislavy na súboj proti BK Ivanka pri Dunaji U23 po dohode s trénerom Sujom bez kapitánky Majky Štefančovej, ktorá sa spoločne s „A“ tímom pripravovala na dôležitý súboj proti Slávii Banská Bystrica.

Stretnutie sme začali s otváracou päťkou Števka, Danica, Lucka, Dominika a Nina perfektne. Hrali sme s chuťou, nasadením, koncentráciou. Predvádzali sme pekný dynamický basketbal, v obrane sme dobre bránili a doskakovali čo nám umožňovalo hrať rýchlo. Z perfektného prístupu dievčat pramenilo samozrejme aj skóre, kedy sme prvú štvrtinu vyhrali rozdielom 17 bodov (7:24) a rovnakom nasadení sme pokračovali aj v druhej štvrtine ktorú sme vyhrali o 6 bodov, a ovládli sme polčas rozdielom 23 bodov (18:41)

V druhom polčase sme chceli pokračovať v našej hre, avšak častejšie sme sa uchyľovali k trojkovej streľbe (celkovo 24 pokusov)  ktorá nám bohužiaľ moc nešla (25%) no napriek tomu sme vyhrali aj v tretej štvrtine rozdielom dvoch bodov. V druhom polčase celkovo poklesla naša produktivita, bolo spôsobené aj častejšou rotáciou dievčat, kedy sa zapojili všetky dievčatá, no aj striedajúce hráčky zvládli bez problémov dotiahnuť zápas do víťazného konca a pripísali sme si v spoločnej súťaži piate víťazstvo v pomere 53:77

Týmto víťazstvom sme si v nekompletnej tabuľke spoločnej súťaže poistili zatiaľ piate miesto, (bilancia 5/2) kedy družstvá pred nami majú odohraté viac zápasov.

BK Ivanka pri Dunaji U23 – MBK Ružomberok U19   53:77 (18:41) Body MBK: Michaličková 15, Ďuratná 15, Remenárová 13, Jarinová 9, Dorková 9, Borovská 6, Hanáková 5, Oravcová 5, Ondrášiková, Storošková

Najbližšie budeme môcť posun v tabuľke zaznamenať už budúci víkend, kedy doma v Koniarni privítame družstvá z východu republiky. V sobotu 9.12. sa predstavíme proti BA Čaňa U 23, a v nedeľu 10.12. proti družstvu CBK Košice U23.”