Nová posila MBK: Chorvátka Pavićová

Ružomberčanky na úvod nového roku 2022 čaká po základnej nadstavbová časť extraligy. Prvým duelom MBK bude domáci zápas proti ŠKP Banská Bystrica, už túto sobotu 8. januára o 17:00. Následne sa zverenky Juraja Suju predstavia o týždeň (15.1.) v šlágri súťaže, opätovne v Koniarni, proti Piešťanským Čajkám.

Začiatok nového roku však znamená pre Ružu aj príchod novej posily. Klub sa rozlúčil s Poľkou Paulou Tarnachowiczovou, s ktorou bol dohodnutý na spolupráci len do konca roku 2021. Káder Ruže posilnila Chorvátka Josipa Pavićová, ktorá bude tímu k dispozícii už na najbližší zápas.

“Potom, ako sme sa rozlúčili s Paulou Tarnachowicz, ktorá u nás skončila k 31.12.2021, sme už pred časom hľadali vhodné doplnenie tímu. Josipa je stále mladá podkošová hráčka s obrovským potenciálom a my všetci veríme, že ho úspešne bude rozvíjať v našom klube. S Josipou sme dohodnutí predbežne na spolupráci do konca aktuálnej sezony s opciou na nasledujúci ročník, resp. možno aj dva,” uviedol výkonný riaditeľ MBK Radoslav Popelka.

Josipa má 22 rokov, je vysoká 190 cm a hráva na poste 4-5. Je narodená 5. marca 1999 a jej predchádzajúcim tímom bol Rutronik Stars Keltern, skúsenosti má teda zo súťaží DBBL a ECW. Je rovnako členkou chorvátskych mládežníckych výberov.

(c) MBK Ružomberok 2022