Prvá výzva 2022: Bystrické pumy aj s Američankou

Nový rok 2022 odštartuje nadstavbovú časť Niké extraligy žien. Basketbalistky MBK Ružomberok čaká úvodný zápas roka v domácej Koniarni, v sobotu 8. januára sa v tradičnom čase od 17:00 nastúpia proti ŠKP 08 Banská Bystrica.

Základná časť najvyššej súťaže sa skončila v decembri 2021. Spomedzi 14 zápasov vyhral Ružomberok všetkých 14, je teda stále bez prehry. Druhé Piešťany prehrali dvakrát (len s MBK), Košice štyrikrát a štvrtá ŠKP Banská Bystrica má bilanciu 8/6. Je pozoruhodné, že viacero štatistík základnej časti ovládli práve naše žabky.

Praženicová je kráľovnou streľby za tri body. Z 83 pokusov premenila 37, čo jej vynieslo absolútne prvenstvo s veľkým náskokom (druhá Martišková z Piešťan má úspešnosť 34%). V tomto ukazovateli je ešte siedma Graysová (55/18, 33%). V streľbe za dva body je štvrtá Burová (MBK), ktorá premenila 66 spomedzi 117 pokusov, ôsma je Graysová a deviata Turudićová.

Praženicová je druhá v celkovom počte strelených bodov (230), štvrtá Graysová dala 198 a deviata Turudićová 161. Burová je tretia v parametri bloky (12), Stašová druhá v asistenciách (75), a Burová vedie štatistiku v kategórii útočných doskokov (55).

Zajtra sa už však začne odohrávať nový príbeh. Na úvod nadstavbovej časti privíta Ružomberok v Koniarni družstvo ŠKP 08 Banská Bystrica. Tím, nazývaný tiež Bystrickú pumy, ktoré vedie kvalitný tréner Miroslav Michálik, sa len tento týždeň posilnili o americkú pivotku Shalaundu Burney-Robinsonovú, a určite budú chcieť u nás uspieť. Dobré správy však má aj úradujúci majster SR.

“Sme kompletní, zdravotne sú všetky hráčky pripravené nastúpiť, vrátane našej novej akvizície, Chorvátky Josipy Pavićovej,” uviedol tréner MBK Juraj Suja s tým, že jednoznačným cieľom basketbalového Ružomberka bude vstúpiť do súťažného kolotoča v roku 2022 víťazstvom.

(c) MBK Ružomberok 2022