Košice si z Ružomberka odnášajú prehru o 50 bodov

Po tomto presvedčivom víťazstve bude mať Ruža reprezentačnú pauzu. Nie však Juraj Suja, ktorý je koučom žien SR, ako aj štyri nominované hráčky Mištinová, Dudášová, Fekete a Moravčíková, ktoré by mali za národný tím zasiahnuť do kvalifikačného zápasu v Maďarsku 17. novembra.

V daždivom počasí si našlo cestu do ružomberskej športovej haly 550 ľudí. Tí určite neľutovali, pretože napriek pomerne jednoznačnému vývoju stretnutia videli pekný basketbal, s množstvom ukážkových akcií Ruže, a vysokým víťazstvom o 50 bodov. Najbližší domáci zápas MBK bude až v nedeľu 1. decembra, kedy si zverenky Juraja Suju zmerajú sily s ŠBK Šamorín…

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

Najvyšší rozdiel v skóre bol v poslednej minúte (o 51 bodov – 96:45), Košice počas celého zápasu neviedli ani raz.

Kým na strane Ružomberka sa až dve hráčky prehupli cez 20 bodov (Mištinová 21, Williamsová 20), ani jedna z Košičaniek neprekonala dvojcifernú hranicu.

V každej štvrtine dala Ruža viac ako 20 bodov, najviac v druhej (27), najmenej inkasovala od Young Angels v úvodnej desaťminútovke (8).

VÝVOJ ZÁPASU

Po vyše troch úvodných minútach svietil na tabuli stav 12:0. Paradoxom je, že sa o to postarali domáce hráčky výlučne po úspešných trojkách – dve dala Mištinová, a po jednej Dudášová a Fekete. Celkovo Ružomberok jasne a bez najmenších problémov diktoval tempo hry, vývoj zápasu, ako aj skóre, ktorého rozdiel vo svoj prospech neustále navyšoval. Aj keď sa Ruža nevyhla niekoľkým hluchým momentom, predviedla slušne zaplnenej Koniarni oku lahodiaci výkon. Príjemne prekvapila Moravčíková, tradične kvalitný výkon napriek podpriemernej minutáži ukázala kapitánka Mištinová, v dobrom svetle a príkladnej bojovnosti vynikala Williamsová.

HLASY TRÉNEROV

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som spokojný, vyhrali sme veľmi vysoko s tretím tímom extraligovej tabuľky. Sústredíme sa však na seba, aby sme robil správne veci. Teší ma, že sme vyhrali doskok 49:20. Na druhej strane, Boríme sa však s mnohými stratami lôpt, vykompenzovali sme to však práve doskokom. Z mojej strany teda spokojnosť, iste, boli tam chyby, ale so svojim tímom a výkonom som spokojný.”

Zuzana Žirková, trénerka Košíc: “Veľmi ma mrzí začiatok zápasu, kde sme nevyužili šance a dostali sme štyri trojky. Potom už nástup Ružomberka bol jednoduchý, možno by sa to však vyvíjalo aspoň trošku inak. Priznajme si však, kvalita je tam, kde je, my bojujeme sami so sebou.”

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 96:46 (23:8, 50:20, 73:31). Mištinová 21, Williamsová 20, Moravčíková 17, Fekete 15, Dudášová 10, Jackovecová 7, Turudićová 6 – Drobná, Balážová a Le Clairová po 9, Majorošová a Machalová 5, Filičková 4, Bartánusová 3. Štvrtiny: 23:8, 27:12, 23:11, 23:15. TH: 24/19 – 15/8. Trojky: 7-2. Diváci: 550. Rozhodcovia: Perečinský, Mlynarčík a Donovalová. Úspešnosť streľby: 59,3% – 31,6%. Najviac času na palubovke (MBK): Fekete 31:34,  Dudášová 28:15, Jackovecová 27:24, Williamsová 23:14, Turudićová 23:13, Moravčíková 23:10, Mištinová 22:09.