Nováčik podľahol úradujúcemu majstrovi takmer o 60 bodov

Ružomberčanky odohrajú vo štvrtok predposledný zápas Európskeho pohára FIBA. V Turecku nastúpia proti favoritovi skupiny – tímu Hatay BB. Potom ich čaká domáci zápas proti Šamorínu, netradične v nedeľu o 17:00.

Zdrvujúci úvod predviedol Ružomberok proti nováčikovi, na ktorého palubovke po prvej štvrtine prakticky rozhodol o osude stretnutia – 9:32. Jedine druhá desaťminútovka bola vyrovnaná v počte bodov, domáce aj hostky ich strelili po 18. Potom však zverenky Juraja Suju ovládli každú časť duelu, aj záverečnú štvrtinu uštedrili nováčikovi desaťminútovú smršť, ktorá sa skončila 27:4. Napokon sa zrodil očakávaný triumf Ruže, ktorá zvíťazila nad Dubčekom takmer o 60 bodov 96:38, a v extralige si udržuje nielen neporaziteľnosť, ale aj líniu vysokých výhier proti každému súperovi. Priepastný bol v zápase proti nováčkovi aj rozdiel v úspešnosti streľby, kým Ružomberok mal 57% premenených pokusov, Bratislava len 27%. Pozitívom pre MBK je fakt, že takmer 11 minút v zápase odohrala po dlhodobej maródke Kelčíková.

Dubček Bratislava – MBK Ružomberok 38:96 (9:32, 27:50, 34:69). Riecka 15, Krajčovičová 6, Bertovičová 5, Šeligová a Jarinová po 3, Bachorová, Myslovičová a Rausová po 2 – Jackovecová 23, Williamsová 18, Turudićová 13, Mištinová a Moravčíková po 12, Dudášová 10, Fekete 8. Štvrtiny: 9:32, 18:18, 7:19, 4:27. TH: 2/1 – 19/18. Trojky: 5-6. Diváci: 50. Úspešnosť streľby: 27% – 57%. Najviac času na palubovke (MBK): Jackovecová 33:12, Dudášová 33:02, Fekete 27:31, Mištinová 26:08, Williamsová 21:30, Moravčíková 20:45.