Víťazstvo sa vzdialilo Ruži v úplnom závere

Silný ruský Krasnojarsk sa nedokázal celý zápas bodovo výraznejšie vzdialiť Ružomberku, na konci duelu si však výhru postrážil. MBK sa už v sobotu predstaví opäť domácim divákom v extralige proti Young Angels Košice (17:00).

Úvod našim žabkám nevyšiel, zakrátko prehrávali už 0:6. Dostali sa však do hry ešte v prvej štvrtine, a hlavne v druhej desaťminútovke takmer úplne zmazali manko súpera. Po polčase bolo všetko otvorené, rozdiel bol len štvorbodový. Aj pred poslednou štvrtinou si MBK držal reálnu šancu na víťazstvo (54:58), záverečné minúty však lepšie zvládol ruský súper, ktorý sa Ružomberku bodovo vzdialil, a aj v druhom vzájomnom zápase sezóny si pripísal na svoje konto pohodlné víťazstvo, tentokrát o 14 bodov.

Juraj Suja, Ružomberok: „Na kočky som hrdý. Hrali to, čo mali, mohli a na čo mali sily. Dievčatá odohrali najdisciplinovanejší výkon pod mojim vedením. Je mi ich aj trošku ľúto, že neboli odmenené víťazstvom. Momentálne ale v našom stave nemáme na to, aby sme porazili Krasnojarsk.“

Olga Shuneikinová, Krasnojarsk: „Som veľmi šťastná, že sme v Ružomberku nakoniec vyhrali. Kvôli nie dobrému úvodu z našej strany bol zápas potom veľmi otvorený, tesný a nervózny. Na konci sme boli schopní chyby eliminovať a udržali sme výsledok.“

MBK Ružomberok – WBC Enisey Krasnojarsk (Rus.) 59:73 (14:20, 36:40, 54:58). Mištinová 14, Turudićová 12, Fekete 11, Dudášová 8, Moravčíková a Williamsová po 5, Jackovecová 4 – Linskensová 17, Mc Crayová 14, Koizarová 13, Shtanková 10, Kiryanová 8, Marčenková 7, Kolosovskaiová 4. Štvrtiny: 14:20, 22:20, 18:18, 5:15. TH: 18/12 – 8/7. Trojky: 3-8. Diváci: 950. Úspešnosť streľby: 33.33% – 53.70%. Najviac času na palubovke (MBK): Dudášová 38:07, Mištinová 37:21, Jackovecová 34:34, Turudićová 24:19, Moravčíková 23:41.