Juraj Suja: Zápas sa zlomil v druhej štvrtine

Včera sa v Koniarni v tíme nášho súpera LDLC ASVEL Lyon predstavili aj štyri hráčky zo ženskej NBA. Pre niekoľko desiatok ľudí na tribúnach bolo určite zážitkom sledovať ich hru, zručnosti a spôsob prevedenia moderného basketbalu.

“Nie sme ešte natoľko vyspelí, aby sme všetky štyri štvrtiny dokázali produkovať kvalitnú hru. O zápase rozhodla osemminútovka v druhej desaťminútovke. Mali sme 13 strát lopty, z toho osem práve v druhej štvrtine. Ťažko môžeme dať viac ako 5 bodov, keď stratíte loptu a nemáte ani jedinú strelu,” komentoval časť duelu tréner MBK Juraj Suja. Zápas, ktorý Ruža proti favoritovi celého Eurocupu prehrala 60:77, sa však hral neustále vo vysokom tempe.

S týmto súperom nemôžete urobiť 1-2 straty, a už vôbec nie päť, šesť, ako sme ich produkovali my. “Tam sa zlomil zápas. Aj keď sme ešte žili, ale naša nedôslednosť či nedôraznosť nás stála možný lepší výsledok,” uviedol tréner MBK.

Útočný rytmus bol podľa neho, hlavne v úvodne štvrtine, výborný. Zrazu sme však aj ten stratili, hovorí Juraj Suja. “Nejde mi to do hlavy. Neviem na to odpovedať, či sa zľakli, že vyhrávali nad top favoritom. Keď sme sa k Lyonu bodovo priblížili v záverečnej štvrtine, bolo ešte sedem minút do konca, išlo stále o otvorený zápas. Lyon si to však postrážil, premenil to, čo mal premeniť. Práve v závere strieľali s najvyššou percentuálnou úspešnosťou.”

Najbližšie čaká Ružomberok extraligový duel v Košiciach. Proti Young Angels nastúpia Liptáčky už v sobotu 27. novembra, a potom ich v stredu 1. decembra čaká domáci zápas Európskeho pohára FIBA, posledný v základnej skupine, proti španielskemu tímu Movistar Estudiantes Madrid.

(c) MBK Ružomberok 2021

Upozorňujeme, že uverejňovanie fotografií zo stránky MBKRUZOMBEROK.SK podlieha platnému autorskému zákonu, a je bez súhlasu autora (MBK Ružomberok, Rudolf Maškurica), zakázané.