Ani Košice nezastavili ružomberský vlak

Young Angels Košice boli ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v náročnom a nahustenom programe zvereniek Juraja Suju. Na extraligový duel na horúcej pôde v metropole Východu nastúpili hráčky MBK v sobotu 27. novembra.

Ruža si však s ťažkou výzvou hravo poradila. Košice kládli reálny odpor len v prvej štvrtine, kedy boli úradujúcemu majstrovi skutočne vyrovnaným súperom (24:25). Potom však už Ružomberok dominoval, v druhej desaťminútovke vyhral 18:8, a aj po polčase bodovo vyčnieval (26:17 v tretej štvrtine).

Napokon si MBK pripísal jubilejné desiate víťazstvo v extralige, na konte má nula prehier. Ďalší zápas čaká Liptáčky už túto stredu 1. decembra o 17:00 (Európsky pohár FIBA), kedy v Koniarni, bohužiaľ, bez divákov, privítajú španielsky celok Movistar Estudiantes Madrid. Následne v sobotu 4. decembra bude ich súperom v Koniarni posledný tím ligovej súťaže – BK ŠK UMB Banská Bystrica (17:00).

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 62:85 (24:25, 32:43, 49:69). Higginsová 22, Flukerová 13, Rodáková 12 – Graysová 23, Praženicová 18, Motleyová 11, Turudićová 10, Stašová 9. Havranová 4. Štvrtiny: 24:25, 8:18, 17:26, 13:16. TH: 16/14 – 20/16. Trojky: 6-7. Bez divákov. Rozhodovali: Zubák, Karniš a Cibulka. Úspešnosť streľby: 33% – 44%.