Infarktový zápas, strhujúca atmosféra a víťazstvo Slovenska!

Druhé stretnutie v aktuálnej kvalifikácii o postup na ME 2019 odohrala reprezentácia Slovenska v Ružomberku, druhýkrát vyhrala. To však nie je kompletný opis toho, čo sa dialo v Koniarni…

Národný tím znovu našiel v Ružomberku fantastické prostredie. Kemp v dolnom Liptove si opätovne pochvaľovalo družstvo pod vedením Petra Kováčika. Do Koniarne prišlo reprezentantky podporiť 1500 divákov, ktorí od začiatku videli napínavý zápas. Tesné prvá a druhá štvrtina dali miernu bodovú výhodu Bosne (38:35), tretia desaťmínútovka patrila Slovensku v pomere 17:13. V hektickom závere mali Slovenky výhru na dosah, ale prišli o ňu v záverečných sekundách, kedy súperky vyrovnali na 70:70 a poslali duel do (prvého) predĺženia.

Diváci si utierali pot z tváre, hnali aj s pomocou fanklubu Concordia 1906 Slovensko dopredu, no ani prvý nadstavený čas o víťazovi nerozhodol. Nasledovalo druhé predĺženie, počas ktorého už často diváci aplaudovali a povzbudzovali národný tím v stoji. Ani druhá päťminútovka však neskončila inak ako nerozhodným stavom, a tak sa išlo do tretieho predĺženia. Neuveriteľná atmosféra v hale, skutočné napätie a pravý basketbalový adrenalín zdobili aj (posledný) nadstavený čas, v ktorom Slovensko rozhodlo o výhre 100:95.

Po stretnutí už bolo rozhodnuté, že aj záverečný kvalifikačný zápas v novembri proti Čiernej Hore odohrá národný tím znovu v ružomberskej Koniarni. Naša hala však nezostane dlho bez basketbalu, pretože už túto sobotu 17. februára od 17:00 v nej odohrajú šláger domácej extraligy MBK Ružomberok a Good Angels Košice.

Slovensko – Bosna a Hercegovina 100:95 – po 3. predĺžení (16:17, 35:38, 52:51 – 70:70, 81:81, 88:88). Slamová 19, Hruščáková 18, Páleníková a Oroszová po 15, Bálintová 11, Remenárová a Mištinová po 9, Felixová 4 – Gajić 39, Deura 24, Vranćić 10, Kapor a A. Delić po 7, Dzinić 4, N. Delić 2. Štvrtiny: 16:17, 19:21, 17:13, 18:19 – 11:11, 7:7, 12:7. TH: 22/18 – 30/23. Trojky: 6-4. Diváci: 1500. Úspešnosť streľby: 48.1% – 43.0%.