Dve lákadlá tento týždeň: Reprezentácia SR v stredu, šláger s Košicami v sobotu

Športová hala Koniareň bude tento týždeň dejiskom dvoch dôležitých zápasov. V prvom bude bojovať o kvalifikačné body národný tím, v druhom si domáci tím MBK Ružomberok zmeria sily s Good Angels Košice.

Slovensko pod vedením Petra Kováčika zaskočilo veľkého favorita z Čiernej Hory. Cez víkend totiž náš národný tím prekvapujúco vyhral v Podgorici nad domácimi basketbalistkami 73:72, a pripísal si tak do tabuľky kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2019 mimoriadne cenné víťazstvo. „Ním sme určite prekvapili mnohých športových priaznivcov na Slovensku,“ poslal domov odkaz lodivod žien SR. Za Slovensko nastúpili aj štyri hráčky Ružomberka – súčasné Miroslava Mištinová a Nikola Kováčiková, a bývalé Mária Felixová a Veronika Remenárová. Sú v nominácii SR aj na duel proti Bosne a Hercegovine.

Už túto stredu 14. februára čaká naše reprezentantky ďalší súboj. V športovej hale Koniareň bude ich súperom spomínaná Bosna a Hercegovina. Duel sa začne o 18:00, vstupenky za 3 a 2 eurá (zľavnené vstupné) si môžete zakúpiť aj v predpredaji v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1.

Tento týždeň však ožije Koniareň basketbalom aj druhýkrát. V sobotu 17. februára o 17:00 je totiž na programe šláger domácej extraligy. V rámci jej nadstavbovej časti sa do cesty basketbalistkám MBK Ružomberok postavia úradujúce majsterky Good Angels Košice. Ruža si po víťazstve v Piešťanoch 84:82 a jasnom triumfe v Poprade 79:43 verí aj na Východniarky, a určite bude chcieť potešiť svojich fanúšikov výbornou hrou, a rozhodne aj víťazstvom. Na tomto zápase čakajú na divákov viaceré prekvapenia, za všetky spomeňme aspoň premiérový predaj šálov MBK či nové číslo klubového Bulletinu, ktoré bude divákom k dispozícii bezplatne. Aj na tento zápas si môžete zakúpiť lístky v predpredaji v Informačnom centre Ružomberok.

Slovensko – Bosna a Hercegovina (streda 14.2.2018 o 18:00, ŠH Koniareň) – kvalifikačný zápas o postup na ME 2019 v basketbale žien, vstupné 3 eurá / 2 eurá (mládež od 15 do 18 rokov, dôchodcovia), vstup voľný: deti do 15 rokov, ZŤP. Na tento zápas neplatia permanentky MBK ani klubové karty.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice (sobota 17.2.2018 o 17:00, ŠH Koniareň) – nadstavbová časť slovenskej extraligy, vstupné 2 eurá / 1 euro (zľavnené).

(c) MBK Ružomberok 2018, foto: fibaeurope.com