Zoznámte sa. Prichádza Ariel Butts, posila pod kôš

„Káder na aktuálnu sezónu je týmto kompletný,“ oznámil manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Túto vetu vyslovil po angažovaní novej hráčky, ktorá zaplnila miesto po Cassandre Brown.

Ariel Butts (na archívnej snímke č.43). Američanka, 24 rokov, 190 cm. V súčasnosti už hráčka MBK Ružomberok, donedávna však pôsobila v tureckom tíme Mersin. Po odchode Cassandry Brownovej, o čom sme už písali pred časom, a po zranení Beáty Janoščíkovej, sa musel klub poobzerať po posile pod kôš. „Ak má prísť nová hráčka, určite musí byť minimálne taká kvalitná ako bola Brown, rozhodne nemáme záujem o basketbalistku, ktorá by nespĺňala naše kritériá,“ uviedol po odchode Kanaďanky manažér MBK Radoslav Popelka.

Posila pod kôš, pozícia 5 – pivot (center) je v Ružomberku realitou od tohto týždňa. „Môže nastúpiť už proti Košiciam,“ povedal radostnú správu pre veľkú rodinu fanúšikov MBK Popelka. Podľa jeho slov, káder na aktuálnu sezónu je týmto kompletný. „Ariel k nám prichádza ako posila, ktorá by mala zaujať pozornosť súperov hlavne pod košom. Očakávame od nej dôraz a potvrdenie kvality v obrannej aj útočnej fáze,“ dodal manažér ružomberského klubu.

Premiéru v drese zvereniek Juraja Suju by teda mohla Ariel absolvovať už v sobotu 17. februára, kedy Ružomberok od 17:00 v domácej Koniarni privíta úradujúceho majstra Good Angels Košice. „Pre divákov sme pripravili nové číslo klubového Bulletinu, ako aj premiérový predaj klubových šálov a ďalšie prekvapenie,“ láka nerozhodnutých priaznivcov na zápas Radoslav Popelka.

Vizitka novej hráčky: Ariel Butts (USA), nar. 29.10.1993, výška 190 cm, pozícia: center (pivot), číslo na drese v Ružomberku: 25, prvý zápas za MBK: pravdepodobne sobota 17.2.2018.

(c) MBK Ružomberok 2018