Federálny pohár: Ružomberok začína vo štvrťfinále proti Chomutovu

Nasledujúci víkend bude v piešťanskej Diplomat aréne patriť turnaju Federálny pohár. Program začína v piatok 26. januára a vyvrcholí súbojmi o konečné umiestnenie v nedeľu 28. 1.

Zverenky Juraja Suju sa v prvom stretnutí postavia proti českému celku Levhartice Chomutov. Ide o súpera, ktorý aktuálne okupuje 5. miesto desaťčlennej tabuľky tamojšej najvyššej súťaže Chance ŽBL ligy. Na svojom konte majú po 14 odohratých stretnutiach 7 výhier a 7 prehier s aktívnym skóre 1041:995. Tabuľku vedie suverénne USK Prava bez straty bodu, no tento dlhodobo najúspešnejší celok v ČR sa Federálneho pohára opäť nezúčastní.

Ružomberok nastúpi vo štvrťfinále zajtra o 14:30, ešte predtým sa o 12:00 stretne ŠBK Šamorín proti Žabinám Brno. Po našom zápase sa odohrajú stretnutia Piešťanské Čajky – Sokol Hradec Králové a KP Tany Brno – Slávia Banská Bystrica. V sobotu potom budú porazení bojovať v skupine o 5. až 8. miesto (12:00 a 14:30), víťazi sa stretnú v semifinále o 17:00 a 19:30. Ružomberok v prípade výhry nad Chomutovom nastúpia v druhom semifinále proti víťazovi zápasu Žabiny Brno – ŠBK Šamorín. Ak Ruža neuspeje, stretne sa s porazeným z rovnakého duelu (Žabiny-ŠBK). V nedeľu sú potom postupne na programe od 11:00 zápasy o 7. miesto, o 13:30 o piate, o 16:00 súboj o bronz a finále o pol siedmej večer.

Hlavný tréner MBK Ružomberok Juraj Suja sa teší z toho, že tím môže nastúpiť v kompletnom zložení, všetky hráčky majú byť k dispozícii. A čo povedal na adresu nášho prvého súpera z Chomutova? “Je to veľmi solídne české družstvo, ktoré síce nedosahuje také výsledky ako minulý rok, ale hralo Európsky pohár FIBA, kde zanechalo dobrý dojem s kvalitnými súpermi. Určite máme pred nimi rešpekt, bude to náročný protivník.”

Viac informácií vrátane linkov na štatistiky či priame prenosy zápasov nájdete TU.

 

(c) MBK Ružomberok 2024