Vo Federálnom pohári končíme na šiestom mieste

Piešťany boli cez víkend dejiskom ďalšieho ročníka Federálneho pohára v basketbale žien. S výnimkou USK Praha sa v Diplomat aréne predstavila kompletná česká aj slovenská špička, po štyri družstvá z každej krajiny. Nechýbali ani hráčky MBK Ružomberok…

Turnaj končí pre zverenky Juraja Suju s bilanciou 1 výhra a 2 prehry. Už v piatok nastúpili Liptáčky proti českému družstvu Levhartice Chomutov. Tento štvrťfinálový duel bol dramatický až do konca, aj keď väčšinu stretnutia viedli súperky Ruže. Tie napokon dotiahli zápas do víťazného konca, keď triumfovali o 5 bodov – 64:59. Mimochodom, ide o takmer identický výsledok, akým prehral Ružomberok minulý víkend doma s Banskou Bystricou (58:64). Federálny pohár získali Žabiny Brno, ktoré vo finále porazili domáce Piešťanské Čajky presvedčivo 85:64.

V stretnutí s Chomutovom sa nepríjemne zranila Andrea Andělová. V ďalšej časti turnaja už sedela len na lavičke, rozsah a formu jej zdravotných problémov odhalia až ďalšie vyšetrenia.

Jedinú výhru zaznamenal Ružomberok v sobotu. Z zápase o umiestnenie (5. až 8. miesto) si poradil s ŠBK Šamorín 82:44, a tým pádom bolo rozhodnuté, že si zahrá o konečnú piatu priečku v nedeľu. Duel proti tímu Sokol Hradec Králové začal pre MBK dobre, ale pokazená druhá štvrtina, v ktorej súper triumfoval vysoko 29:18, ho napokon stála víťazstvo. Aj keď zverenky Juraja Suju ešte zabojovali a snažili sa vrátiť do zápasu, neuspeli a prehrali 65:77. Vo Federálnom pohári 2024 tak obsadili konečné šieste miesto.

Piatok – štvrťfinále: MBK RUŽOMBEROK – LEVHARTICE CHOMUTOV (ČR) 59:64 (23:32). Najviac bodov Ruže: Jackovecová 20, Buknová 15, Havranová a Andělová po 11.

Sobota – o umiestnenie: MBK RUŽOMBEROK – ŠBK ŠAMORÍN 82:44 (48:15). Najviac bodov Ruže: Kaľužná 18, Jackovecová a Štefančová po 10.

Nedeľa – o 5. miesto: SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ – MBK RUŽOMBEROK 77:65 (43:33) – v zápase o 5. miesto. Najviac bodov MBK: Jackovecová 18. Kaľužná 12, Jarošová 9, Štefančová 9.

 

(c) MBK Ružomberok