Európska premiéra už zajtra, duel môžete sledovať naživo

Basketbalistky MBK Ružomberok aj s realizačným tímom sa už v ruskom Krasnojarsku pripravujú na zajtrajší zápas.

Zverenky Juraja Suju čaká súťažná premiéra v Európskom pohári FIBA v tejto sezóne už zajtra. Od 14:30 nášho času (20:30 miestneho) si zmerajú sily s klubom Enisey Krasnoyarsk, ktorého im žreb postavili do cesty zhodou okolností už tretíkrát po sebe. Družstvo už dorazilo do dejiska zápasu, a v súčasnosti sa pripravuje na stretnutie v tamojšej Aréne Sever. „Po zdravotnej stránke sme v rámci možností kompletní, do Krasnojarsku sme dorazili v poriadku,“ informoval nás priamo z miesta manažér MBK Radoslav Popelka. Tréner Juraj Suja nemôže kvôli dlhodobému zraneniu počítať len s Luciou Kelčíkovou, ostatné hráčky sú k dispozícii.

Len pre zaujímavosť, ruské mesto Krasnojarsk je vzdušnou čiarou od Ružomberka vzdialené necelých 4800 km. Najkratšia trasa prepravy po cestných komunikáciách meria približne 5850 km, naše žabky sa tam dostali letecky, pričom prešli vzdialenosť na úrovni asi 5300 km. Krasnojarsk je tretím najväčším mestom na Sibíri. Je administratívnym centrom rovnomenného kraja a obýva ho viac ako milión ľudí. Leží na rieke Jenisej a patrí medzi najdôležitejšie zastávky Transsibírskej magistrály.

Vstup Ruže do druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže môžete sledovať naživo aj vy. Zároveň upriamujeme pozornosť na najbližší program MBK – v sobotu 19.10. domáci zápas extraligy proti Dubčeku Bratislava (17:00), v stredu 23.10. domáci vstup do Eurocupu proti tureckému Hatay BB (17:00), a v sobotu 26.10. v netradičnom čase o 18:45 šláger extraligy proti Piešťanským Čajkám, tiež v Koniarni.

Link na živý prenos zo zápasu Enisey-MBK: http://www.basket-enisey.ru/en/online/

Zápasový link na stránke FIBA: http://www.fiba.basketball/eurocupwomen/19-20/game/1710/MBK-Ruzomberok-WBC-Enisey

(c) MBK Ružomberok 2019