Kalvária patrila spoločnému fotografovaniu MBK

Všetky hráčky Ružomberka, ako aj členovia užšieho realizačného tímu MBK, majú za sebou „povinnú“ jazdu…

Slnečnú jesennú nedeľu 13. októbra využili naše žabky na spoločné tímové fotenie. Časový priestor medzi dopoludňajším a poobedným tréningom patril malej prechádzke na jedno z najkrajších miest v Ružomberku – Kalváriu. Súčasťou bolo pózovanie pred objektívom dvorného fotografa basketbalovej Ruže – Rudolfa Maškuricu. Príjemných 19°C a úžasný exteriér, ako aj pohoda v kádri, je vidieť na každom zábere. K pomerne krátkemu programu patrilo nielen oficiálne spoločné fotenie, ale podarilo sa aj niekoľko vtipných záberov, na ktorých dostali naše kočky „voľnú ruku“, a mohli sa tváriť tak, ako samé uznajú za vhodné. Na záver fotografovania bolo potrebné vyhotoviť aj individuálne snímky, ktoré už v týchto chvíľach nájdete na našej stránke v sekcii „Súpiska hráčiek“.

Čo sa týka programu, posádka MBK Ružomberok dnes nabrala smer Krasnojarsk. Do 5300 kilometrov vzdialeného ruského mesta cestujú na zápas Európskeho pohára FIBA, ktorý ich čaká v stredu. Bude to ich úvodné vystúpenie v tejto klubovej súťaži v aktuálnej sezóne. Aj potom má úradujúci slovenský šampión nabitý program. Už v sobotu 19. októbra odohrá doma v Koniarni zápas extraligy proti nováčikovi Dubček Bratislava. Následne v stredu 23. októbra to bude domáca premiéra v Európskom pohári proti favoritovi skupiny – tureckému tímu Hatay BB. V sobotu 26. októbra sa zase v šlágri kola predstavia zverenky Juraja Suju, opätovne v Koniarni, proti Piešťanským Čajkám. Tento zápas začína netradične o 18:45 – pretože predtým o 16:00 má výkop pod Čebraťom duel futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok a AS Trenčín.

„Chceli sme vyjsť v ústrety všetkým športovým priaznivcom v Ružomberku a okolí, ktorí rozhodne ocenia skutočnosť, že takto stihnú vidieť obidva zápasy. Naše stretnutie v Koniarni začína približne hodinu po konci futbalového zápasu, a tak sa fanúšikovia bez problémov stihnú presunúť cez mesto do športovej haly na basketbal,“ vysvetlil netradičný začiatok zápasu manažér MBK Radoslav Popelka.

Najbližší program MBK Ružomberok: Krasnojarsk-MBK (streda 16.10.), MBK-Dubček Bratislava (sobota 19.10. o 17:00), MBK – Hatay BB (streda 23.10. o 17:00), MBK-Piešťanské Čajky (sobota 26.10. o 18:45).

(c) MBK Ružomberok 2019