Eurocup: Ruža proti ruskému veľkoklubu

Ružomberok zakončil účinkovanie v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA. Podarilo sa mu spomedzi šiestich zápasov tri vyhrať, uspel doma aj vonku proti belgickému tímu Liége Panthers, a triumfoval, celkom nečakane, aj na pôde Madridu. Vďaka tomu postúpili zverenky Juraja Suju do vyraďovacej časti súťaže, kde narazia na ruský veľkoklub Nadežda Orenburg.

Ako vnímajú konfrontáciu s týmto družstvom, ktorá nás čaká 15. decembra v Koniarni a o týždeň neskôr 22.12. v Rusku v MBK? Radoslav Popelka, výkonný riaditeľ MBK Ružomberok: “V prvom rade musím pogratulovať tímu, že dokázal obstáť v náročnej skupinovej fáze pohára a napriek ťažkému žrebu vybojoval postup do prvého kola play-off. Súper v podobe Nadeždy Orenburg je opäť veľkou výzvou ale v Európskom pohári sme už na takéto výzvy zvyknutí. Po športovej stránke tohto supera hodnotiť asi nemá význam keďže po skupinovej fáze obsadil celkovo 7. miesto s pozitívnym skóre 101, čo svedčí o jeho obrovskej ofenzívnej, ale aj defenzívnej sile. Z hľadiska logistiky sme momentálne, povedal by som, už aj tradične vychytali súpera zo vzdialeného regiónu, a tak po 15 rokoch pôjdeme opäť na Ural.”

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Nadežda je jeden z troch najstabilnejších ruských klubov. Každoročne majú vysoké ambície, adekvátne k ich podmienkam a samotnej značke Nadežda. Veľmi sa tešíme na konfrontáciu s týmto klubom, veríme, že sa nám podarí čo najlepšie pripraviť a fyzicky pookriať, po náročnom programe, ktorý máme za sebou.”

Vzhľadom na to, že 15.12. mala Ruža odohrať domáci zápas Niké extraligy žien proti Šamorínu, tento duel sa presunul na stredu 8. decembra v Koniarni v tradičnom čase o 17:00.

(c) MBK Ružomberok 2021