Spokojný je Ružomberok aj Šamorín. 84:50

Ružomberčanky dnes predohrali zápas 13. kola Niké extraligy žien. V pôvodnom termíne 15. decembra budú totiž v domácej Koniarni hostiť ruský veľkoklub BC Nadežda Orenburg v rámci vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA.

Začalo sa vyrovnane a Šamorín aj viedol. Zverenky Juraja Suju nevstúpili do zápasu najlepšie, ale postupne sa zlepšovali, a súperovi výraznejšie odskočili.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Obidve najlepšie strelkyne svojich tímov dali po 20 bodov. Domáca Praženicová, ako aj Sujová zo Šamorína, rozdiel bol len v tom, že kým naša “Mima” má na konte 6 trojok, Sujová kvôli výbornému bráneniu MBK len dve.

+ Ružomberok trafil až polovicu všetkých svojich streleckých pokusov z hry, kým Šamorín uspel len v tretine prípadov.

+ Najvyššiu minutáž dal domáci tréner Praženicovej (26:24), nasledujú Burová (25:16), Buknová (25:00) a Stašová (24:11).

VÝVOJ DUELU

Nebolo to jednoznačné, ani ľahké a bezproblémové z pohľadu úradujúceho majstra. Ružomberok síce otvoril skóre, ale Šamorín vyrovnal, a dokonca aj viedol (16:13). Už od začiatku druhej štvrtiny však Ruža pridala, a po polčase súperovi výrazne odskočila. Domáci kouč však nebol spokojný, mal v mysli náročný zápas, ktorý MBK čaká o týždeň proti Orenburgu. Aj duel proti Šamorínu bol súčasťou prípravy na toto dôležité stretnutie. Čím viac sa blížil koniec, tým razantejšie Ružomberok navyšoval bodový rozdiel, ktorý sa napokon zastavil až na 34 bodovej hranici.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “V druhom polčase sme už pôsobili lepšie ako v prvom. Šamorín hral dobre, najmä prvú štvrtinu, ale vlastne až do prestávky. My sme boli pomalí, nechali sme im veľa priestoru, využili to, zaslúžia si rešpekt. Sme v tréningovom cykle tento týždeň, pripravujeme sa na dôležitý európsky zápas budúcu stredu. Máme svoj cieľ, ktorého súčasťou bol aj tento zápas.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: “Máme mladé družstvo, v ktorom sú aj 15-ročné hráčky, aj tým sme dopriali minutáž. Myslím si, že od nás ako tréner nemôžem viac očakávať. Hrali sme tak, ako vieme, na čo máme. Timea (Sujová) dala v prvom polčase viac bodov, potom ju však Ružomberok dobre bránil. Som spokojný s výsledkom.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 84:50 (23:20, 41:30, 62:37). Praženicová 20, Stašová 16, Motleyová 14, Graysová 12, Burová 10, Buknová a Turudićová po 5, Havranová 2 – Sujová 20, Vaiglová 17, Marcová 8, Lelkesová 3, Bábiková 2. Štvrtiny: 23:20, 18:10, 21:7, 22:13. TH: 15/14 – 12/9. Trojky: 10-3. Bez divákov. Rozhodovali: Obertová, Sirocký, Cibulka. Úspešnosť streľby: 50% – 33%.