EP FIBA playoff: Ružomberok po famóznom druhom polčase zdolal ruský Krasnojarsk!

Športová hala Koniareň bola dejiskom prvého zápasu playoff Európskeho pohára FIBA medzi MBK Ružomberok a Enisey Krasnojarsk.

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Takto zhodne zhodnotili zápas EP FIBA v Ružomberku tréneri obidvoch tímov. Kým v prvej časti hry dominovali hráčky ruského tímu, v druhom polčase sa presadili hlavne Liptáčky, ktoré napokon zápas dotiahli do víťazného konca po výsledku 80:74.

Ruský tím mal vynikajúci vstup do zápasu. Už v úvodnej štvrtine si vytvoril náskok 24:17, a pokračoval v tomto duchu aj do polčasu, po ktorom už vyhrával o 16 bodov – 51:35. Po zmene strán však nastal famózny obrat Ružomberčaniek. Tie veľmi rýchlo zmazali bodový rozdiel, a do záverečnej desaťminútovky za obrovských ovácií publika vstupovali už za stavu 62:61. Zverenky Juraja Suju dokázali v druhom dejstve šokovať svojho ruského protivníka, a po výsledku 45:23 v druhom polčase si pred odvetou vytvorili sľubnú pozíciu pre postup do ďalšej fázy súťaže.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Takto vyzerá ženský basketbal špičkovej európskej úrovne. Boli sme svedkami toho, ako sa tímy dokážu zmeniť za polčas. Základom nášho úspechu po nevydarenom prvom polčase bola lepšia hra v obrannej fáze. Cez prestávku som hráčkam povedal, že toto nie je tím, ktorý by nás mal rozobrať v našej hale, kde sme ešte neprehrali.”

Oľga Šunejkinová, trénerka Krasnojarsku: “Vyšiel nám prvý polčas, z 9 pokusov za tri body sme premenili šesť. V druhom polčase nám však spoza oblúka nič nepadlo. Keď sa tím dostane v prvej časti hry do výrazného náskoku, býva to zradné, čo sa potvrdilo aj v našom prípade.”

MBK Ružomberok – Enisey Krasnojarsk 80:74 (17:24, 35:51, 62:61) Mištinová a Šiksniutéová po 19, Ellenbergová 17, Jefferyová 13, Markovićová 6, Stašová 4, Janoščíková 2 – Mavungaová 28, Hines-Aleenová 20, Doroshevová 8, Levchenková 5… Štvrtiny: 17:24, 18:27, 27:10, 18:13. TH: 15/13 – 19/16. Trojky: 5-6. Diváci: 1550. Úspešnosť streľby: 43.7% – 44.8%.