Dobré správy z Ruska, všetky hráčky MBK sú zdravé a pripravené nastúpiť

13:10. To je čas, kedy sa zajtra začne odvetný zápas prvého kola playoff Európskeho pohára FIBA medzi domácim tímom Enisey Krasnojarsk a MBK Ružomberok.

Prvý zápas vyhrali zverenky Juraja Suju vo vynikajúcej atmosfére pred 1550 divákmi v Koniarni 80:74, hoci ešte po polčase prehrávali o 16 bodov (35:51). Vďaka výrazne zlepšenej hre v druhej časti duelu však otočili skóre, a napokon si pripísali na svoje konto dôležité víťazstvo o šesť bodov.

Do 5800 km vzdialeného ruského mesta Krasnojarsk odleteli basketbalistky MBK Ružomberok už v utorok ráno. Nabrali kurz Viedeň – Moskva – Krasnojarsk, a s dvojdňovým predstihom tak majú dostatok času na aklimatizáciu. “Cesta bola bezproblémová s miernym meškaním druhého lietadla z Moskvy. Krasnojarsk nás privítali celkom vľúdným počasím, oteplilo sa na prijateľných mínus päť stupňov,” povedal nám tréner MBK Juraj Suja.

Podľa jeho slov treba zabudnúť na prvý zápas v Koniarni, pretože sa začína odznova. “Súper má veľkú kvalitu, čo potvrdil aj v Koniarni. Hrá síce v domácom prostredí, ale rozhodneme im nechceme dopriať komfort v zápase, urobíme všetko preto, aby sme neustále držali prijateľný výsledok. Veľmi ma teší, že sme kompletní a zdraví, Belušová zostala kvôli školským povinnostiam doma.”

Aréna Sever je názov haly, vlastne zimného štadióna, kde sa bude hrať zápas. Neočakáva sa príliš veľa divákov, maximálne niekoľko stoviek. Začiatok stretnutia je netradičný, 19:10 miestneho času, čo je s časovým posunom šesť hodín nášho času 13:10.

Viac informácií o zápase: http://www.fiba.basketball/eurocupwomen/18-19/game/1001/WBC-Enisey-MBK-Ruzomberok

(c) MBK Ružomberok 2019