Domáca premiéra: Ružomberok – Poprad 73:31

Podľa očakávania. Ruža zdolala Poprad, najbližšie sa „doma“ predstaví 27. októbra v Dolnom Kubíne proti Šamorínu. Lístky na tento duel si môžete kúpiť len v Informačných centrách Ružomberok a Dolný Kubín.

Netradične dlho čakali diváci v Koniarni na prvý kôš. Uplynuli takmer štyri minúty, kým to hráčkam vyšlo. Bolo to zároveň prvé a posledné vedenie Popradu v zápase, trojkou sa o to postarala Havranová. Ružomberok nastúpil na tento zápas bez troch basketbalistiek – Jefferyová zle dostupila počas zápasu v Šamoríne, do týždňa by mala byť k dispozícii. Janoščíková by mala stihnúť prvý či druhý duel Európskeho pohára FIBA, a Kelčíkovej rekonvalescencia potrvá približne o dva týždne dlhšie.

O atmosféru v Koniarni sa počas domácej premiéry v tejto sezóne postarala nielen veľmi pekná návšteva, ale aj domáci fanklub Concordia 1906. Zverenky Juraja Suju sa rozbiehali nečakane pomaly, a hoci prvú štvrtinu vyhrali „len“ 17:10, potom už na palubovke dominovali. Druhú desaťminútovku vyhrali jasne 20:6, a bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Mladé Popradčanky nedokázali vzdorovať tréningovému tempu Ružomberka, cez polčas prehrávali 16:37, napokon prehrali o 42 bodov. Zaznamenali mimoriadne zlú streľbu, premenili len 18,5% streleckých pokusov, aj keď ani úspešnosť Ruže nebola optimálna (takmer 40%).

Ružomberčanky čaká duel v Piešťanoch, potom premiéra v Európskom pohári FIBA na palubovke Nymburku, a následne odohrajú stretnutie v Dolnom Kubíne v sobotu 27. októbra o 17:00 proti Šamorínu. Športová hala Koniareň bude totiž v tom čase z technických príčin zatvorená (rekonštrukcia a príprava na koncert). Vstupenky na dolnokubínsky zápas si môžu záujemcovia v predpredaji kúpiť len v Informačnom centre Ružomberok (Bernolákova ul, tel. 044/432 10 96), alebo v Infocentre Dolný Kubín. Vopred upozorňujeme, že vzhľadom na obmedzenú kapacitu haly v metropole dolnej Oravy (cca 300 divákov) je potrebné počítať s rýchlym vypredaním lístkov.

ZAUJÍMAVOSŤ ZO ZÁPASU: Na úvodný kôš sa čakalo neuveriteľne dlho. Časomiera ukázala 3:57 minúty z prvej štvrtiny, keď sa vedenia ujali Popradčanky (3:0, Havranová). Bolo to zároveň ich prvé a posledné vedenie v zápase.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Bol to prvý domáci zápas v sezóne, trošku ma mrzí, že sme zo začiatku neukázali ľahkosť, ktorou sme sa prezentovali v doterajších stretnutiach u súperov. Na nich sme vždy vyleteli, a vyhrávali sme bez problémov 10:0. Teraz sme hrali strnulo, nepremenili sme svoje šance. Ale, bránili sme poctivo a zodpovedne. Hra bola často kúskovaná faulami. Nastúpili sme bez Jefferyovej, čiže išlo o výrazné oslabenie. Rozhodne, s výsledkom som spokojný. Ďakujem fanklubu Concordia 1906, ktorý nás povzbudzoval celý zápas.“

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: „Mali sme dobrý začiatok, Ružomberok vyzeral ustráchane, nevedel sa presadiť. Bol to z našej strany dobrý výkon, aj keď viackrát sa v ňom vyskytli momenty, ktoré sme mohli zvládnuť lepšie. V každom prípade, hrať v mladými slovenskými hráčkami s výškovým priemerom 170 cm proti vyšším Ružomberčankám a zahraničným hráčkam, je úctyhodné, som s výsledkom spokojná.“

MBK Ružomberok – BAM Poprad 73:31 (17:10, 37:16, 53:23). Šiksniutéová 17, Ellenbergová a Jackovecová po 13, Moravčíková 7, Belušová, Ivančáková a Stašová po 5, Markovićová a Mištinová po 4 – Grigerová 11, Havranová 7, Rusiňáková 6, Rodáková 3, Babiková a Tetemondová po 2. Štvrtiny: 17:10, 20:6, 16:7, 20:8. TH: 21/17 – 8/6. Trojky: 2-5. Diváci: 400. Rozhodcovia: Milan Brziak, Mária Donovalová, Tomáš Hollander. Úspešnosť streľby: 39,1% – 18,5%. Trvanie zápasu: 1:39. Najviac času na palubovke (MBK): Mištinová 26:20, Jackovecová 25:29, Ivančáková 23:58, Ellenbergová 23:41, Šiksiniutéová 23:34.

Kompletná štatistika zápasu: http://www.fibalivestats.com/u/EXTW/931209/index.html

(c) MBK Ružomberok 2018