Ružomberok rozhodol o víťazstve v Šamoríne už na začiatku

Posledné stretnutie pred domácou premiérou v extralige absolvovali hráčky MBK Ružomberok v Športcentre Samaria v Šamoríne. Aj tam boli papierovým favoritom.

A predpoklady aj naplnili. Dostatočný náskok si zverenky Juraja Suju vytvorili už v úvodnej štvrtine, ktorú vyhrali 28:13. Druhú a záverečnú desaťminútovku síce prehrali, ale len o dva, resp. jediný bod, a za stavu, kedy bol bodový rozdiel pomerne vysoký. Ružomberčanky počas celého stretnutia kontrolovali jeho vývoj, trénerský tandem doprial pobyt na palubovke všetkým desiatim hráčkam s dvojciferným minútovým časom. Liptáčky vyhrali aj vďaka tomu, že premenili 54% svojich pokusov, kým Šamorín len 38%. Najbližšie čaká MBK (konečne) domáci zápas, v sobotu 13. októbra sa od 17:00 predstavia v Koniarni proti BAM Poprad.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 61:84 (13:28, 31:44, 44:68). Sujová 24, Letková 17, Vyňuchalová 11, Marcová 6, Horvátová 2, Lelkesová 1 – Ellenbergová 18, Šiksniutéová 17, Jackovecová 13, Mištinová 11, Jefferyová 8, Stašová 6, Moravčíková 4, Markovićová 3, Belušová a Ivančáková po 2. Trojky: 3-5. TH: 13/10 – 18/13. Štvrtiny: 13:28, 18:16, 13:24, 17:16. Diváci: 180. Úspešnosť streľby: 38% – 54%.